+1
0
+1
0

Dokładnie 294 zawodników rywalizowało na trzech dystansach: MINI (22 km), MEGA (42 km) i GIGA (62 km). Sygnał do rozpoczęcia wyścigu dali burmistrz Adam Lewandowski i dyrektor Marcin Szydłowski – dyrektor Szkoły Podstawowej Jana Pawła II w Dąbrowie, która udostępniła kolarzom szatnie i budynek.

Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Zawodnicy ścigali się trasą, która wiodła przez lasy i nadwarciańskie tereny w okolicach Dąbrowy oraz Grodzewa. Wśród startujących nie zabrakło miłośników „górali” ze Śremu. Mocną grupę wystawił Green Bike Team, ale byli także zawodnicy niezrzeszeni.

Najliczniej obsadzony był dystans mini, gdzie rywalizowało 212 kolarzy. Zwyciężył Marcin Bystry z Kosox Bike Team. Pokonanie 22 km zajęło mu 57 minut i 35 sekund. Pięć minut później na mecie zameldował się najlepszy z Green Bike Team – Mateusz Adamczyk, który zamknął czołową „10”, co z kolei dało mu pierwsze miejsce w kategorii M2. Wysokie, piąte miejsce na dystansie mega zajął Szymon Rozmiarek. W kategorii M3 reprezentant Green Bike Team był drugi tuż za Mikołajem Jurkowlańcem z Immotion Specialized Skoda Gall-Icm Team, który wygrał cały wyścig z czasem 1:50,35.

Najdłuższy dystans – giga, zdecydowało się pokonać zaledwie 14 zawodników, a ukończyło 13, bowiem jeden miał defekt. Wygrał Hubert Semczuk ze Strefasportu.pl MW Invest z czasem 2:42,48.

Kotwica demoluje, Centra Ostrów Wlkp. na kolanach

Tradycyjnie już podczas zawodów Solid MTB było także ścigania się najmłodszych. Chętnych jak zwykle nie brakowało. Najmłodsi uczestnicy mieli po 3 latka.

Do końca tegorocznej edycji pozostały trzy wyścigi w tym jeden w Bodzyniewie (28 sierpnia. Koniec zaplanowano we wrześniu w Krzywiniu.