9.1 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremDzieci w Wyrzece poznawały tajniki zielarstwa

Dzieci w Wyrzece poznawały tajniki zielarstwa

Krwawik pospolity, mniszek lekarski, rumianek, mięta i wiele, wieli innych ziół można znaleźć w przyrodzie, z którą spotykamy się na co dzień w miejskim zgiełku. Jak je rozpoznać i do czego służą? Tego dowiadywały się dzieci, uczestnicy cyklu Letnia Akademia Pana Ignacego A-TO-MY. Wydarzenia odbywają się pod patronatem medialnym Tygodnia Ziemi Śremskiej.

Zioła w Letniej Akademia Pana Ignacego A-TO-MY

Tym razem na warsztat zostały wzięte zioła i lipa, z którym obcujemy dzień w dzień, nie tylko w zielnikach, ale również w codziennym życiu. Czasami nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że takie rośliny jak krwawik pospolity, mieszek lekarski, szałwia czy niecierpek rosną obok nas i mają właściwości istotnie przydatne.

O tych właśnie właściwościach, ale nie tylko, uczyli się najmłodsi uczestnicy kolejnego spotkania warsztatowego z cyklu Letnia Akademia Pana Ignacego A-TO-MY. Spotkanie realizowane było przez Śremskie Centrum Ziołolecznictwa i Naturoterapii oraz Zielarnię Natura.

Ziołobranie na po okolicy

Jednym z kluczowych zadań podczas piątkowych warsztatów, będących zarazem drugimi z cyklu, było ziołobranie z okolicznych trawników, zielników oraz pól. Dlaczego to było takie ważne? Dlatego, ze następnie z tych ziół dzieci tworzyły cos, co fizycznie mogą wykorzystać: syropy.

Każdorazowo najmłodsi projektowali również etykiety do słoiczków, w których następnie znalazły się wywary własnoręcznie przez nie przygotowane.

źródło: Biblioteka Publiczna Śrem

Kolejne zajęcia już 11 lipca

Już w przyszłym tygodniu w ramach cyklu Letnia Akademia Pana Ignacego A-TO-MY odbędą się zajęcia realizowane przez Laboraki Poznań. Będą to warsztaty poświęcone laboratorium Ignacego Łukasiewicza (11 lipca) oraz zabawy z gęstością cieczy (13 lipca).

Spotkania z dziećmi odbywają się w Wyrzece przy Domu Ludowym im. ks. Piotra Wawrzyniaka.

Zajęcia przewidziane są dla dzieci w wieku 7-12 lat. Zapisy odbywają się pod numerem telefonu 703 099 300. Liczba miejsc jest ograniczona.

Cykl Letnia Akademia Pana Ignacego A-TO-MY został objęty patronatem przez Tydzień Ziemi Śremskiej.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...