10.7 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaWażneWłoskie klimaty w ogrodzie Śremskiego Ośrodka Kultury

Włoskie klimaty w ogrodzie Śremskiego Ośrodka Kultury

W piątkowy wieczór, w Śremskim Ośrodku Kultury, zakończyła się dwudniowa włoska przygoda. Gościem był Alberto Amati, włoski piosenkarz i zarazem mistrz kulinarny, który zdradził swój najlepszy przepis na prawdziwą włoską pizzę.

Coś dla duszy, coś dla ciała – tak można podsumować dwudniową przygodę z włoskimi klimatami, którą zaproponował Śremski Ośrodek Kultury. W dniach 7 i 8 lipca, na zaproszenie Anny Szmyt-Baranowskiej, do Śremu zawitał Alberto Amati – włoski piosenkarz i zarazem miłośnik rodzimej kuchni, który przywiózł ze sobą przepis na prawdziwą włoską pizzę.

fot. ŚOK

W czwartek, 7 lipca w ŚOK-u odbyły się warsztaty „Cantare pizzare”. Poprowadził je Alberto Amati, który zdradził sekretny przepis na przyrządzenie pysznej włoskiej pizzy. Okazuje się, że w prostocie tkwi cała tajemnica idealnego włoskiego ciasta. – Alberto pokazał nam jak przygotować perfekcyjne, puszyste ciasto. Pizza była fenomenalna – zapewnia dyrektor ŚOK.

Natomiast w piątkowy wieczór, Alberto Amati zabrał widownię w nostalgiczną podróż do San Remo, gdzie od kilkudziesięciu lat odbywa się Festiwal Piosenki Włoskiej. Nie mogło zatem zabraknąć takich włoskich przebojów jak: „Azzurro”, „Mamma Maria”, „Ci Sara” czy „Ciao Ciao Bambina”. Z kolei na deser artysta zaśpiewał „My way” Franka Sinatry i polskie „Nie płacz kiedy odjadę”.

Fot. D. Górna

Koncert Alberto Amati zainaugurował cykl koncertów „Muzyczne Piątki nad Wartą”. 15 lipca w ogrodzie ŚOK odbędzie się kolejna muzyczna uczta. Przed publicznością zaprezentuje się niezwykle ciekawy duet – harfista Michał Zator oraz towarzysząca mu skrzypaczka Barbara Szelągiewicz. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Początek koncertu o godzinie 18.45.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...