9.1 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNowy dom dla zapylaczy

Nowy dom dla zapylaczy

Wysiana kilka tygodni temu już cieszy. Mowa o łące kwietnej, która powstała na terenach rekreacyjnych w Psarskiem. W ostatnich dniach do roślin dołączył dom dla zapylaczy.

Na łące kwietnej nad zalewem stanął domek dla zapylaczy. – To w zasadzie dom, a nie domek, ponieważ jego rozmiar da schronienie niejednej pracowitej pszczole – zapewnia Dorota Witczak, pracownik ŚOK i zarazem aktywna działaczka na rzecz ochrony pszczół. Drewniana konstrukcja powstała na zajęciach przysposobienia do pracy w Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Śremie.

Uczniowie sami cięli deski, szlifowali, skręcali i wypełniali wnętrze domku, a następnie przynieśli i osadzili go na terenie łąki kwietnej, która kilka tygodni temu powstała na terenach rekreacyjnych w Psarskiem. Uczniowie przy okazji usunęli największe chwasty dając oddech wysianym roślinom. Warto wspomnieć, że podopieczni Justyny Skrzypczak i Krzysztofa Paluszaka przez cały rok pomagali w pracach ogrodowych na terenie Śremskiego Ośrodka Kultury, a budowa i montaż domku kończyły całoroczną pracę.

W ramach podziękowania za całoroczny trud otrzymali vouchery do kina. – Teraz pozostaje czekać na osiedlenie w domku nowych mieszkańców. Należy też dodać, że drewno na jego budowę bezpłatnie dostarczył Ludwik Komorowski ze śremskiego tartaku, a w budowie pomagał Krzysztof Paluszak – podsumowuje akcję D. Witczak.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...