31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościGmina Śrem wybrała dostawcę Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Gmina Śrem wybrała dostawcę Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów

W środę, 29 czerwca w śremskim ratuszu rozstrzygnięto przetarg na dostawę i uruchomienie kompleksowego Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów. Zamówienie wykona warszawska firma T4B Sp. z o.o. Ile to będzie kosztować?

Przypomnijmy, że od kilku miesięcy śremski ratusz przymierza się do wprowadzenia innowacyjnego Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów. Kilka dni temu został rozstrzygnięty przetarg. Ofertę złożyła tylko jedna firma – T4B Sp. z o.o., która zaproponowała kwotę 647 512,86 zł. Zmieściła się w budżecie, bowiem urząd planował ten cel przeznaczyć 660 tys. zł.

System Indywidualnej Segregacji Odpadów to m.in. pojemniki, które będą otwierane za pomocą indywidualnych kodów QR, przypisanych do każdego gospodarstwa domowego. Elektroniczne moduły, składające się z pojemników 1100 litrów na odpady poszczególnych frakcji wyposażone będą w elektronikę dostępową, pomiarową i kamery monitoringu CCTV. Jako pierwsi, nowy system przetestują mieszkańcy bloków przy ul. Wojska Polskiego 14, 16 i 18. Ma on wpłynąć na likwidację anonimowości i zbiorowej odpowiedzialności w zabudowie wielorodzinnej. I kto wie… Być może pozwoli na obniżenie stawek za odbiór odpadów w zabudowie wielolokalowej?!

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe