31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnalePijany i bez prawka skończył podróż w rowie. A winna temu była…...
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Pijany i bez prawka skończył podróż w rowie. A winna temu była… dziewczyna

Ponoć kłótnia z dziewczyną miała być powodem tego, że pijany 41-letni mieszkaniec gminy Śrem, który nigdy nie posiadał prawka, wsiadł za kierownicę forda focusa i w Sosnowcu (gmina Śrem) wjechał do rowu. Jakby tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że 41-latek jest poszukiwany, ponieważ migał się od odbycia kary 272 dni odsiadki.

– 27 czerwca br., o godz. 20.25, dyżurny śremskiej policji został powiadomiony o tym, że w Sosnowcu (gmina Śrem) jakiś mężczyzna, prawdopodobnie nietrzeźwy, szuka pomocy w wyciągnięciu forda focusa z rowu – relacjonuje podinsp. Ewa Kasińska.

Sprawą zajęli się policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. – Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce okazało się, że w fordzie, na miejscu kierowcy, spał 41-letni mieszkaniec gminy Śrem. Mężczyzna poinformował mundurowych, że pokłócił się z dziewczyną i z tego powodu wsiadł do samochodu i przyjechał do Sosnowca, gdzie wjechał do rowu, z którego nie mógł już wyjechać – wyjaśnia rzecznik.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 41-latka. Szybko okazało się, że ma miał on aż dwa i pół promila alkoholu w organizmie. – Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy i jest osobą poszukiwaną, ponieważ nie stawiał się do odbycia kary 272 dni więzienia, a skazy został przez sąd za niealimentację – dodaje E. Kasińska.

Ostatecznie 41-latek trafił do aresztu. Czeka go też kolejna sprawa w sądzie.

Oprac. DG

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe