31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleKoszmarny wypadek! Czołowe zderzenie ciężarówki i auta osobowego
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Koszmarny wypadek! Czołowe zderzenie ciężarówki i auta osobowego [FOTO]

Kolejny niebezpieczny wypadek na DW434 Kórnik – Śrem. Tym razem czołowo zderzyły się samochód osobowy na śremskich tablicach rejestracyjnych oraz ciężarówka. W wyniku wypadku jedna osoba została poważnie.

Czołowe zderzenie na prostym odcinku DW 434

Służby informację o wypadku otrzymały około godziny 7.30. Na miejsce skierowano zastępy ze Śremu, Poznania oraz ochotników z Czmonia, Kórnika i Niesłabina. Tam też potwierdziło się to, co w zgłoszeniu. Na prostym odcinku drogi czołowo zderzyły się hyundai i40 z ciężarowym manem.

Osobówka zjechała wprost pod ciężarówkę

Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący osobowym autem na śremskich tablicach rejestracyjnych, jechał w kierunku Poznania. Man poruszał się w przeciwną stronę. Nagle, z niewyjaśnionych na ten moment przyczyn, kierowca osobówki zjechał na przeciwległy pas i czołowo zderzył się z jadącym prawidłowo pojazdem ciężarowym.

Nie wyprzedzał, ani nic. Jechał normalnie w sznurze pojazdów i nagle zjechał wprost pode mnie – mówi kierowca ciężarówki, która brała udział w wypadku.

Kierowca osobówki był zakleszczony. Trzeba było rozcinać karoserię, by wydobyć go z wraku auta.

Pierwsi na miejscu byli ochotnicy z OSP Czmoń, następnie zjechały się kolejne służby. Kierowca osobowego samochodu znajdował się we wraku roztrzaskanego auta. Był w nim zakleszczony. Strażacy musieli używać narzędzi hydraulicznych, by wydobyć go z wraku i przekazać załodze pogotowia ratunkowego.

Do szpitala trafił w stanie ciężkim.

Nie pierwszy i nie ostatni taki wypadek na tej trasie

Dzisiejsze zdarzenie drogowe nie jest jedynym tak poważnym, do których doszło w ostatnim miesiącu. Przed kilkoma tygodniami na śremskim odcinku trasy 434 czołowo zderzyły się opel tigra z busem, którym jechała rodzina. W wyniku tego wypadku śmierć na miejscu poniosła jedna osoba, 19-letni sprawca wypadku, a pozostałe zostały ranne, w tym bardzo ciężko niespełna 2-letnia dziewczynka.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe