31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościKulturalne powitanie lata na plaży miejskiej w Śremie
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Kulturalne powitanie lata na plaży miejskiej w Śremie

W gorące sobotnie popołudnie, 25 czerwca na plaży miejskiej w Śremie odbyło się „Kulturalne powitanie lata”. Były koncerty, słodkości i atrakcje dla najmłodszych.

Kulturalne powitanie lata na plaży miejskiej w Śremie otworzyło wakacyjną ramówkę wydarzeń organizowanych przez Śremski Ośrodek Kultury. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali burmistrz Adam Lewandowski oraz dyrektor Anna Szmyt-Baranowska. Następnie na scenie pojawiła się grupa Mozaika, która zaprezentowała spektakl dla dzieci.

Fot. D. Górna

W tym samym czasie, wzdłuż głównej alei prowadzącej do kąpieliska, gotowe już były stoiska ze słodkościami, lemoniadami, a także własnymi wyrobami przygotowane przez okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich. Na najmłodszych czekały także atrakcje przygotowane przez Bajankę, klub dziecięcy „Zdolna Ferajna”, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną oraz Fundację „Bez Dzwonka”.

Fot. D. Górna

Tuż przy plaży ulokowali się druhowie z OSP Niesłabin, którzy chętnie prezentowali sprzęt pożarniczy. Do nauki zasad ruchu drogowego, poprzez wspólną zabawę, zapraszali także strażnicy miejscy. Można także było podyskutować z klubem krótkofalowców Lambda.

Wydarzeniom towarzyszyła zbiórka charytatywna prowadzona przez wolontariuszy stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” na rzecz Borysa, który potrzebuje pilnej operacji bioder.

Fot. D. Górna

Z kolei na scenie publiczność bawili: zespół Bilokacja, Siostry Szydłowskie oraz gwiazda wieczoru – Bartek Wrona. Zwieńczeniem imprezy był pokaz filmu „Chłopaki nie płaczą”.

Wydarzenie to zostało sfinansowane z budżetu gminy Śrem w ramach gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe