17.1 C
Śrem
sobota, 2 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremianin z tytułem „Nieprzeciętny 2022”
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Śremianin z tytułem „Nieprzeciętny 2022”

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie do tej pory kojarzona była głównie z rozmaitych przedsięwzięć angażujących społeczność lokalną, jak miasteczko dyniowe, misiowe czy parasolowe dekoracje, jarmark bożonarodzeniowy, kiermasz świąteczny czy festyn rodzinny. Tym razem rozgłos medialny przyniosło placówce, nie kolejne osobliwe wydarzenie, a sam ich inicjator – Jakub Tylman.

Śremianin od wielu lat zajmuje się rozmaitymi inicjatywami z zakresu szeroko pojętej dydaktyki. Jest autorem książek edukacyjnych dla dzieci, doradcą metodycznym wychowania przedszkolnego, twórcą nowoczesnych projektów edukacyjnych i nieszablonowych rozwiązań w edukacji, takich jak akcja „szkoła bez zadań domowych”.

Do grona osiągnięć, z jakimi Jakub Tylman jest wśród śremian szczególnie kojarzony 23 czerwca dołączyło kolejne – tytuł Nieprzeciętnego 2022. Został laureatem plebiscytu o tej samej nazwie, organizowanego przez radiową czwórkę. Jego celem jest wyłonienie z grona wielu inspirujących osób tej o najbardziej nietuzinkowych zainteresowaniach i nowatorskich pomysłach. Wśród nieprzeciętnych poprzednich lat znaleźli się między innymi: Julia Kaffka, Anna Dragan-Babraj czy Radosław Rademenez Blonkowski – laureat w roku 2021.

To właśnie Rademenez w parze z Katarzyną Dydo-Rosłoń poprowadzili tegoroczną edycję, ogłaszając tym samym wyniki głosowania. Spośród wielu osobliwych postaci – sportowców, artystów i społeczników – jurorzy wybrali najbardziej odpowiadającą założeniom konkursu dziesiątkę, uzależniając ostateczny wynik od decyzji słuchaczów. Oddali oni ponad 80 tysięcy głosów.

– Nie spodziewałem się absolutnie tego i zamiast siedzieć przed telewizorem czy przed komputerem w domu, ja śmigam ulicami Warszawy i załatwiam ważne sprawy – skomentował swoje zwycięstwo Jakub Tylman. – Przez całe dwa miesiące wakacji aktywnie będę pracował z grupą dzieci pochodzenia ukraińskiego. Dla nich przez cały okres wakacji jesteśmy w szkole dostępni – mówił dalej.

A to ciekawe