15.6 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościByły wojewoda Zbigniew Hoffmann członkiem Rady Ministrów
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Były wojewoda Zbigniew Hoffmann członkiem Rady Ministrów

Zbigniew Hoffmann (PiS), były wojewoda wielkopolski, został powołany w skład Rady Ministrów, na urząd Ministra – Członka Rady Ministrów. Hoffmann będzie odpowiadał za Komitet ds. bezpieczeństwa.

Goszczący w Śremie i lubiący nasze miasto polityk Prawa i Sprawiedliwości w minioną środę w Pałacu Prezydenckim otrzymał nominację z rąk prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Prezydent tego dnia na wniosek Prezesa Rady Ministrów – powołał Mariusza Błaszczaka, Ministra Obrony Narodowej na urząd Wiceprezesa Rady Ministrów oraz powołał w skład Rady Ministrów, na urząd Ministra – Członka Rady Ministrów: Zbigniewa Hoffmanna, Agnieszkę Ścigaj oraz Włodzimierza Tomaszewskiego.

– Zmiany, które następują w rządzie są przeprowadzane konsekwentnie i szybko; powoływane są osoby, które będą realizowały nowe, odpowiedzialne zadania – zaznaczył Andrzej Duda podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. – To wielka odpowiedzialność wziąć na siebie pełnienie urzędu ministra w tych trudnych czasach. Dziękuję, że przyjmujcie Państwo te zadania i wierzę, że będziecie je pełnili znakomicie.

Zbigniew Hoffmann był wojewodą wielkopolskim w latach 2015-2019. Następnie został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Teraz znów pnie się w górę po szczeblach politycznej kariery.

Zarówno w czasach, kiedy Zbigniew Hoffmann był wojewodą, jak i również wtedy, kiedy tej funkcji już nie pełnił, często obecny był w naszym mieście. Ostatni raz

Były wojewoda, a obecny Członek Rady Ministrów urodził 5 lipca 1963 roku w Poznaniu.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe