17.9 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleWizyta domowa realizowana przez… LPR
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Wizyta domowa realizowana przez… LPR

Tak można w skrócie podsumować wtorkowe lądowanie helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Śremie. Śmigłowiec przyleciał i odleciał. Bez pacjenta, bo stan jego zdrowia nie był taki, że wymagał on pilnej potrzeby transportu do szpitala.

Wczoraj w Śremie po raz kolejny zabrakło karetki pogotowia, bo te były w rozjazdach. Jedna przykładowo w Kościanie. W związku z czym do 62-letniego mężczyzny zadysponowano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce wysłano również strażaków. Ci w tym czasie znajdowali się na ćwiczeniach w śremskiej odlewni.

Niemniej dojechali pod wskazany adres zanim helikopter wylądował. Już wówczas pacjent, mieszkaniec jednego z bloków w sąsiedztwie targowiska miejskiego, zaczynał dochodzić do siebie. Gdy już obejrzał go lekarz z LPR, to było już z nim całkiem dobrze. Na tyle dobrze, że medyk uznał, iż nie ma potrzeby transportować go do szpitala.

Pacjent może udać się do lekarza rodzinnego lub skorzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Innymi słowy, nie było zagrożenia życia, co jest podstawą do tego, aby wezwać karetkę pogotowia czy w ostateczności helikopter medyczny. Śmigłowiec wrócił „na pusto”.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe