15.6 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremMost choć nierówny, to poprawek na nim nie będzie
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Most choć nierówny, to poprawek na nim nie będzie

W grudniu, po wielu miesiącach trudów i znojów, most im. mjr. Chosłowskiego w Śremie został oddany. Natychmiast niemalże śremianie zaczęli palcami wytykać błędy wykonawcy w kontekście równości nawierzchni mostu. Gmina zleciła ekspertyzy.

Po 5 miesiącach robót, w grudniu minionego roku most został otwarty. Jazda po nim pozostawiała wiele do życzenia. Śremianie narzekają na pofałdowaną i nierówną powierzchnię. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź ze strony ratusza. Jeszcze w grudniu Adam Lewandowski, burmistrz Śremu odniósł się do nich. Wskazał, że chociaż powierzchnia mostu wydaje się pofałdowana, to odchyły równości podłużnej mieszczą się w granicach przyjętej normy.

Mimo tego gmina zdecydowała się na zlecenie kolejnych ekspertyz w sprawie nierówności na moście. Pierwsze badania, jeszcze z grudnia, nie wykazały odchyłów od normy, które kwalifikowałby się do zgłoszenia roszczeń reklamacyjnych. To z kolei obligowałoby wykonawcę inwestycji do wykonania prac w ramach umowy pogwarancyjnej.

Kolejne badania miały miejsce w czerwcu. Spytaliśmy w ratuszu, czy magistrat dysponuje już wynikami ekspertyzy. Te dotarły do urzędników i nie są to dobre wieści dla kierowców. Most jak jest pofalowany, tak pofalowany pozostanie.

Więcej znajdziesz w czwartkowym e-wydaniu!

Zamów dostęp do cyfrowego wydania już teraz!

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe