15.6 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnale12-letni rowerzysta wpadł pod samochód. Ambulansem trafił do szpitala
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

12-letni rowerzysta wpadł pod samochód. Ambulansem trafił do szpitala

Zdarzenie drogowe miało miejsce dzisiejszego popołudnia po godzinie 14 na ruchliwej i niebezpiecznej w godzinach szczytu ulicy Sikorskiego w Śremie. Rowerzysta został potrącony przez samochód osobowy i z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Kolejne w ostatnich kilku dniach zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego i roweru. Tym razem doszło do niego na ulicy Sikorskiego, przed skrzyżowaniem z al. Solidarność patrząc od strony jednostki wojskowej. 12-letni rowerzysta został potrącony przez samochód osobowy. Nastolatek karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala.

Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od internauty Mateusza.

Obrażenia jakich doznał w żaden sposób nie zagrażają jego życiu. Chłopak miał wiele szczęścia.

Zdarzenie obsługiwali policjanci ze śremskiej drogówki, którzy ustalili następujący przebieg zderzenia pojazdów. 12-letni rowerzysta poruszał chodnikiem. Jechał z kierunku Psarskiego w stronę jednostki wojskowej.

W pewnym momencie, na wysokości oznakowanego przejścia dla pieszych, nieletni cyklista wykorzystał moment, że ruch w kierunku Psarskiego zamarł i postanowił przejechać przez „zebrę”.

Dziecko nie upewniło się, czy z przeciwnego kierunku nic nie jedzie. Jechało. Opel corsa uderzył w rowerzystę, który wyskoczył zza pojazdów stojących w korku. Kierująca oplem nie miała szans na jakikolwiek manewr obronny. Uderzyła w przejeżdżającego przez przejście dla pieszych rowerzystę.

Na miejscu błyskawicznie pojawili się medycy z pogotowia ratunkowego, którzy opatrzyli 12-latka i przetransportowali go do szpitala.

Zdaniem policjantów obsługujących poniedziałkowe zdarzenie drogowe, winnym jego zaistnienia jest zachowanie cyklisty. Takie wnioski wysnuli na podstawie relacji uczestników zdarzenia oraz bezpośrednich świadków.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe