11.4 C
Śrem
poniedziałek, 20 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnaleSeniorka staranowała rowerzystę

Seniorka staranowała rowerzystę

18 czerwca na wylocie ze Śremu w kierunku Nochowa doszło do potrącenia rowerzysty. Za kierownicą auta, które na prostym odcinku drogi wjechało w znajdującego się przed nim cyklistę, siedziała 72-letnia seniorka.

Zdarzenie drogowe miało miejsce 18 czerwca w samo południe. Doszło do niego na ul. Kilińskiego w ciągu drogi wojewódzkiej 432 w kierunku Nochowa. Zderzyły się tam rower oraz peugeot. Jednośladem kierował 41-latek, z kolei za kierownicą samochodu osobowego znajdowała się 72-letnia kobieta.

Z ustaleń policji wynika, że 41-letni rowerzysta znajdując się przy osi jezdni, chcąc skręcić w ul. Jeziorną oczekiwał, aż z przeciwnego kierunku ruchu zwolni się miejsce, by mógł bezpieczne przejechać.

W pewnym momencie rower od tyłu został uderzony przez peugeota, którym kierowała 72-letnia kobieta. Nie wiadomo, dlaczego seniorka staranowała rowerzystę. Czy go nie zauważyła? Czy może zajęta była czymś innym i nienależycie obserwowała przedpole jazdy?

W konsekwencji cyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Dalsze czynności w sprawie trwają.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...