17.9 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaSportPiknik na sportowo i mundurowo
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Piknik na sportowo i mundurowo

Zespół Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego był w miniony poniedziałek gospodarzem, a zarazem organizatorem II Pikniku Lekkoatletyczno-Profilaktycznego o Puchar Starosty Śremskiego.

Cieszymy się, że po przerwie na obostrzenia covidowe mogliśmy ponownie zorganizować piknik lekkoatletyczny – powiedziała dyrektor szkoły Maria Bychawska. – Jesteśmy szkołą mundurową i postanowiliśmy zwiększyć zakres imprezy. W nasz piknik włączyła się policja straż pożarna i wojsko, a także Europejska Akademia Ochrony Bartosza Bryla. Zaprosiliśmy przedszkolaki, które oprócz zabawy miały także zajęcia profilaktyczne z podinsp. Ewą Kasińską. Do rywalizacji sportowej zaprosiliśmy z kolei szkoły podstawowe i klasy mundurowe – dodała.

Oficjalnego otwarcia Pikniku dokonał wicestarosta Piotr Ruta, a potem nastąpiła przerwa spowodowana ulewą. Na szczęście pogoda nie pokrzyżowała planów i zaświeciło słońce. Po godzinie wszyscy wrócili na boisko. Po części artystycznej, w której zaśpiewała Wiktoria Walewska i swoje umiejętności pokazała Zosia Gruszka – mistrzyni Polski mażoretek, przyszedł czas na rozgrzewkę i rywalizację sportową.

Organizatorzy przygotowali pięciobój składający się z takich konkurencji, jak: bieg na 60 metrów, skok wzwyż, skok w dal, pchnięcie kulą i sztafeta 4×100.

O końcowej kolejności decydowała suma punktów uzyskanych przez szkołę. Ostatecznie wygrali chłopcy ze Zbrudzewa przed reprezentacją Nochowa i Masłowa. Wystartowało sześć szkół, w tym dwie drużyny z Nochowa (dziewczynki i chłopcy). Z kolei klasyfikację klas mundurowych wygrała trzecia I, przed drugą D i pierwszą E. Na najlepsze drużyny czekały puchary, a dla wszystkich startujących przygotowano upominki.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ten piknik i pomogli w jego przeprowadzeniu – powiedziała dyrektor Bychawska.

Gościem honorowym miała być Patrycja Wyciszkiewicz, ale ze względu na kontuzję i rehabilitację reprezentantka Polski nie mogła dotrzeć do Śremu, ale zapowiedziała udział w kolejnym pikniku.

A to ciekawe