31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościRodzinna integracja w Ogrodach Proboszczowskich
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Rodzinna integracja w Ogrodach Proboszczowskich

Rodzinny festyn parafialny na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych w parafii pw. św. Rocha w Wieszczyczynie. W tym roku impreza odbyła się w niedzielę, 12 czerwca, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Była to już siódma edycja parafialnego festynu w Ogrodach Proboszczowskich.

W przygotowanie imprezy aktywnie zaangażowali się parafianie, KGW Masłowianki, KGW Chrząstowo oraz KGW Wieszczyczyn. Nad bezpieczeństwem uczestników zabawy czuwali strażacy z Masłowa. Klimat zabawy dopełniały piękne dekoracje.

Funkcję konferansjerki – podobnie, jak w latach poprzednich – pełniła Dorota Drąg. Oprawą muzyczną zajął się zespół Pagost Bracia Walewscy. Wśród zaproszonych gości znalazła się m.in.: burmistrz miasta i gminy Dolsk – Barbara Wierzbińska.

Pogoda dopisała, humory tym bardziej. Dzięki przygotowanym przez organizatorów atrakcjom, nikt nie mógł narzekać na nudę. Wśród najmłodszych największym zainteresowaniem cieszył się dmuchany zamek, zabawy z animatorem, malowanie twarzy oraz możliwość zrobienia zdjęcia z aniołem wykonanym przez lokalnego artystę – Benedykta Włodarczaka z Masłowa.

Fot. M. Przybyła

Organizatorzy przygotowali także wystawę maszyn rolniczych, kiermasz książek oraz stoiska gastronomiczne. Przygotowana została także wystawa prac podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Psarskiem.

Nie zabrakło także występów artystycznych. Jako pierwsze swoje umiejętności taneczno-wokalne zaprezentowały przedszkolaki z Wieszczyczyna. Tuż po nich sceną zawładnęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie.

Fot. M. Przybyła

Uczestnicy festynu mogli również podziwiać piękne prezentacje taneczne z różnych regionów kraju w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej „Władysie”. Opiekę nad grupą sprawuje Renata Piasecka, która omówiła poszczególne występy. W zespole tańczą i śpiewają dzieci, młodzież oraz dorośli.

Artystyczne pokazy zaprezentowały także mażoretki LKS Zawisza Dolsk, które trenują pod opieką Julii Olszewskiej. Z kolei pokaz tańca przygotowali tancerze Dance UKS Śrem. Podczas imprezy wystąpił także chór Consensus pod dyrygenturą Anity Szymanowskiej z Ośrodka Kultury w Książu Wlkp. oraz grupa saksofonistów.

Festyn zakończył się zabawą taneczną, która trwała do godzin nocnych.

A to ciekawe