||

„EKO-Edukator” na medal!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W piątkowe popołudnie w ogrodzie RAJ-KA Warsztatu Terapii Zajęciowej odbyło się spotkanie, podczas którego szerzej zaprezentowano kończący się już projekt „EKO-Edukator” realizowanego przez Śremskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych TRÓJKA i w partnerstwie ze Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Dąbrowie.


Hieronim Urbanek - plakat wyborczy
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Szybka decyzja o uczestnictwie w projekcie


Berdychowski Wv

Kiedy panie (Monika Dukat i Ewelina Bednarska-Dopierała -dop. red.) do mnie zadzwoniły z prośbą o spotkanie, to od razu wiedziałem, że szykuje się coś większego – mówi Marcin Szydłowski, dyrektor szkoły w Dąbrowie. – Jak tylko usłyszałem o tym projekcie, do razu w niego weszliśmy – wspomina początki „EKO-Edukatora” w szkole.





“EKO-Edukator” ma przeciwdziałać wykluczeniu społecznym

Celem projektu jest nie tylko wzmocnienie i podniesienie kompetycji zawodowych i społecznych osób z niepełnosprawnością w stopniu znacznym i umiarkowanym, ale również nabycie wiedzy przez uczestników projektu nt. ekologicznego podejścia do żywności. To ciągle jednak nie wszystko. W ramach „EKO-Edukatora” następuje również integracja i współpraca z lokalnym społeczeństwem, wzmocnienie wiary na wpływ we własne życie oraz co najważniejsze – przeciwdziałanie stereotypowemu postrzeganiu grup wykluczonych społecznie.

Stąd w projekt zaangażowała się szkoła w Dąbrowie, której zależy na tym, aby ich uczniowie – a jest ich z grubsza ponad 350 – zdawali sobie sprawę i traktowali osoby z niepełnosprawnościami, jako osoby normalne, jak każdy z nas. Bo kto jak kto, ale właśnie te osoby zasługują na to najbardziej.

  Przedstawiamy podział na okręgi w wyborach samorządowych 2024

Podczas spotkania zaproszeni goście mogli osobiście poznać tę wspaniałą piętnastkę „EKO-Edukatorów”, podopiecznych WTZ, którzy od października minionego roku do grudnia tego roku realizują przedsięwzięcie. Przedcięcie z grantem finansowym w wysokości ponad 22 tys. euro. Projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Jak wskazują organizatorzy, w ramach inicjatyw podnoszonych w „EKO-Edukatorach” chcą wprowadzić nowoczesne metody wsparcia zawodowego dla osób z niepełnosprawnościami, wyjście ich na rynek pracy oraz podejmowanie przez nie nowych wyzwań, nie tylko w sferze aktywności zawodowej.