4.3 C
Śrem
poniedziałek, 27 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnaleKask uratował jej życie. 17-letnia rowerzystka poważnie ranna po zderzeniu z ciągnikiem

Kask uratował jej życie. 17-letnia rowerzystka poważnie ranna po zderzeniu z ciągnikiem

17-letnia dziewczyna, rowerzystka, helikopterem LPR zabrana została do szpitala, po tym jak zderzyła się z ciągnikiem rolniczym z balociarką.

Wypadek drogowy miał miejsce 11 czerwca około godziny 18. Na prostym odcinku drogi powiatowej 2464P ze Zbrudzewa do Niesłabina zderzył się ciągnik rolniczy zetor z przyczepioną balociarką oraz rowerzystka. W wyniku zderzenia z poważnymi obrażeniami ciała do szpitala trafiła młoda, bo zaledwie 17-letnia rowerzystka.

Pierwszą informację o wypadku otrzymaliśmy od naszego Czytelnika Przemka.

Ciągnik stał na poboczu

Nie wiem, jak do tego doszło – mówi kierowca zetora. – Ja stałem na poboczu, a rowerzystka we mnie wjechała – dopowiedział. Policja nie jest w stanie również odpowiedzieć na to pytanie, jak doszło do tego, że rowerzystka wjechała w stojący na poboczu drogi zestaw rolniczy.

Helikopterem do szpitala

Po zderzeniu z balociarką rowerzystka straciła przytomność. Odzyskała ją dopiero po kilkudziesięciu minutach, będąc w karetce pogotowia. Z uwagi na obrażenia kierującej rowerem lekarz naziemnego zespołu ratownictwa medycznego zdecydował się o wezwaniu na miejsce helikoptera LPR.

Ranną 17-latekę policjanci i medycy przetransportowali do helikoptera, a następnie śmigłowcem trafiła do jednego z poznańskich szpitali.

Dokładne okoliczności wypadku są wyjaśniane przez mundurowych z KPP Śrem.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...