27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremMieszkańcy Nowej Strzelnicy domagają się usunięcia meliny
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Mieszkańcy Nowej Strzelnicy domagają się usunięcia meliny

Do naszej redakcji zwrócili się mieszkańcy bloków przy ul. Nowa Strzelnica z prośbą o interwencję w sprawie meliny, która od dłuższego czasu funkcjonuje w ich sąsiedztwie. Mowa o terenie między osiedlem a Szkołą Podstawową nr 1.

Śmieci, plastikowe worki, butelki po najróżniejszych napojach, stare materace i rozbite szkło – to tylko część odpadów, które można napotkać przy torach za Nową Strzelnicą. Na to miejsce naprowadził nas jeden z mieszkańców okolicznych bloków. – Jest tam bardzo dużo śmieci i pobitego szkła. Czasem bawią się tam dzieci – podkreśla czytelnik.

Gołym okiem widać, że jest to jedno z ulubionych miejsc, w którym koczują bezdomni. Jest na uboczu, otoczone przez zieleń. Prowadzi tam wydeptana ścieżka, którą zapewne czasem chodzą również dzieci.

– Dobrze byłoby zrobić z tym porządek – podpowiada jeden ze spotkanych mieszkańców. Okazuje się, że straż miejska w tej sprawie żadnego oficjalnego zgłoszenia nie dostała. Sprawa ta została skierowana do śremskiego ratusza.

– Wskazany teren to teren prywatny. Burmistrz Śremu prowadzi postępowanie administracyjne w przedmiocie wydania decyzji nakazującej posiadaczowi odpadów usunięcie odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania. Sprawa jest w toku – informuje Julia Projs ze śremskiego ratusza

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe