19 C
Śrem
poniedziałek, 4 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościTradycyjnych Dni Śremu nie będzie. Co w zamian proponuje ŚOK?
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Tradycyjnych Dni Śremu nie będzie. Co w zamian proponuje ŚOK?

O tym, że tradycyjnych Dni Śremu nie będzie wiemy już od dłuższego czasu. Cierpliwie czekaliśmy na propozycję Śremskiego Ośrodka Kultury, który zapewniał, że w zamian przygotuje atrakcyjne powitanie lata. Co zatem zaplanowano?

W kwietniu br. będąc obserwatorem przygotowań sąsiednich gmin (m.in. Gostyń, Kościan) do obchodów święta miasta, zapytaliśmy śremski ratusz o szczegóły naszej lokalnej imprezy. Zrobiliśmy to także na prośbę naszych czytelników, którzy dopytywali o Dni Śremu. Te w dotychczas znanej formule ostatni raz odbyły się w parku miejskim im. Powstańców Wlkp. w czerwcu 2019 roku. Wówczas na scenie wystąpili: Sylwia Grzeszczak, Roksana Węgiel, Varius Manx czy Mikromusic. W 2020 i 2021 roku impreza nie odbyła się uwagi na pandemię koronawirusa.

Z urzędu otrzymaliśmy informację, że tegoroczne święto miasta odbędzie się w całkowicie zmienionej formule. Wynika to między innymi z faktu, że stadion miejski przeszedł gruntowną modernizację.

– Ze względu na poczynione w ostatnich latach inwestycje na stadionie miejskim, obchody dni miasta w tej lokalizacji wymogły na gminie konieczność zmiany miejsca i formuły. Gmina we współpracy ze Śremskim Ośrodkiem Kultury powróci do działań realizowanych na terenie plaży miejskiej nad jeziorem Grzymisławskim pod nazwą „KULTURALNIE LATEM” – informowała Julia Projs.

Tak też się stało. 7 czerwca na portalu społecznościowym Śremskiego Ośrodka Kultury pojawił się plakat informujący o tym, że śremska impreza została zaplanowana na plaży miejskiej w Śremie na sobotę, 25 czerwca. W harmonogramie wydarzenia znalazły się między innymi koncerty. Na scenie wystąpi Bartek Wrona, Siostry Szydłowskie, zespół Bilokacja oraz grupa Mozaika. Muzyce towarzyszyć będą m.in. pokazy WOPR, animacje z Bajanką oraz pokoik Kici Koci. Zwieńczeniem kulturalnego otwarcia lata będzie kino plenerowe. Zaplanowano pokaz filmu „Chłopaki nie płaczą”.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie turniej piłki nożnej dla dzieci – Capchem Cup 2022, który zaplanowano w dniach 25-26 czerwca. Wówczas także nastąpi oficjalne otwarcie zmodernizowanego stadionu miejskiego.

Sobotnie wydarzenie nad jeziorem ma otwierać letnią ramówkę kulturalną. Jej szczegóły powinniśmy poznać do końca tygodnia. Już dziś jednak wiadomo, że w lipcu odbędzie się szereg zajęć dla dzieci. Zaplanowano między innymi warsztaty recyklingowe, ceramiczne, kulinarne, graffiti czy naukę gry na ukulele. Zapisy oraz informacje o koszcie udziału w zajęciach można uzyskać w biurze obsługi klienta ŚOK.

Do tematu powrócimy w chwili, gdy poznamy harmonogram letniej ramówki kulturalnej.

kulturalne powitanie lata
fot. materiał organizatora
Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe