31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościXXVII Kórnickie Spotkania z Białą Damą
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

XXVII Kórnickie Spotkania z Białą Damą

Gmina Kórnik oraz Kórnicki Ośrodek Kultury zapraszają na XXVII Kórnickie Spotkania z Białą Damą, które odbędą się 11 i 12 czerwca. Co zaplanowano?

Oficjalne otwarcie XXVII Kórnickich Spotkań z Białą Damą odbędzie się w sobotę, 11 czerwca o godzinie 16.00. Na początku imprezy na scenie zaprezentują się najmłodsi, między innymi będą to dzieci z grupy baletowej Skarbnica Talentów. Następnie zaplanowano występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej Władysie oraz występ Zespołu Mali Wiyrchowianie.

Na scenie zaprezentują się także Kórnicka Orkiestra Dęta, chór żeński KOK oraz grupa mażoretek Miraż z Wronek. Każdy z bloków artystycznych poprzedzony będzie licytacją. Na ten dzień zaplanowano także happening malarski Tomasza Akusza. Powstanie obraz, który zostanie zlicytowany na zakończenie święta miasta i gminy Kórnik. Natomiast gwiazdami sobotniego wieczoru będą ABBORN – ABBA na 100% oraz Komodo&Thomas Sykes.

Drugi dzień Kórnickich Spotkań z Białą Damą zainaugurują pokazy przedszkolaków oraz uczniów z gminy Kórnik. Ponadto na scenie zaprezentują się chóry: Magnolie oraz Senioritki. Cykl imprez zakończy o godzinie 17.30 występ Viki Gabor.

Dla spragnionych i głodnych pojawią się stoiska gastronomiczne. Nie zabraknie też handlujących pamiątkami i wyrobami artystycznymi.

Na koniec warto wspomnieć, że w trakcie imprezy odbędą się warsztaty rzemiosła artystycznego oraz pokazy filmów z Katedry Animacji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu im. Magdaleny Abakanowicz.

XXVII Kórnickie Spotkania z Białą Damą
fot. materiał organizatora
Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe