19 C
Śrem
poniedziałek, 4 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremLetnia Akademia Pana Ignacego - A-TO-MY
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Letnia Akademia Pana Ignacego – A-TO-MY

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego w Śremie - Filia Wyrzeka z grantem finansowym programu Rozgrzewamy Polskie Serca. Za pozyskane środki finansowe zorganizowana zostanie Letnia Akademia Pana Ignacego - A-TO-MY.

W lipcu odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach Letniej Akademii Pana Ignacego – A-TO-MY, czyli projektu, który organizuje śremska biblioteka – filia w Wyrzece.

– Celem projektu jest upamiętnienie i spopularyzowanie Wielkiego Polaka – wynalazcy, aptekarza, przedsiębiorcy, innowatora, filantropa i patrioty – Ignacego Łukasiewicza. Ponadto aktywizacja lokalnej społeczności wokół projektowych działań i wzmocnienie prestiżu biblioteki, jako ważnej dla mieszkańców instytucji kultury w gminie – mówi Maria Biernat, koordynator Akademii.

Letnia Akademia Pana Ignacego – A-TO-MY – dla kogo skierowana?

W ramach projektu w gminie odbędą się warsztaty literacko-historyczne, naukowo-laboratoryjne oraz aptekarskie i zielarskie przy aktywnym udziale dzieci w wieku 7-12 lat z Wyrzeki oraz okolic.

Ponadto celem zorganizowania klimatycznej wystawy w bibliotece zbierane i poszukiwane będą dawne lampy naftowe.

Jedną z atrakcji Letniej Akademii Pana Ignacego – A-TO-MY będzie piknik rodzinny pod nazwą „Podróż w czasie do przeszłości wsi”. To właśnie tam swój potencjał zaprezentują uczestnicy Akademii.

10 tys. zł dofinansowania

Letnia Akademia Pana Ignacego – A-TO-MY jest możliwa do zrealizowania dzięki pozyskaniu 10,5 tys. zł grantu finansowego z programu Rozgrzewamy Polskie Serca organizowanego przez Fundację PGNiG. Projekt śremskiej biblioteki jest jednym z czterech, jakie w naszym województwie załapały się na grant finansowy.

Tydzień Ziemi Śremskiej objął swoim patronatem cykl spotkań w ramach Letniej Akademii Pana Ignacego – A-TO-MY.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe