31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościTak bawiliśmy się na pikniku myśliwskim
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Tak bawiliśmy się na pikniku myśliwskim

W sobotę, 4 czerwca ogród Muzeum Śremskiego opanowali miłośnicy dziczyzny. Tego dnia odbył się piknik myśliwski, który połączony był z promocją i degustacją potraw z sarny, dzika czy jelenia.

Organizatorami sobotniego wydarzenia były trzy koła łowieckie – ze Śremu, Dolska i Książa Wlkp. oraz Muzeum Śremskie. Natomiast partnerami Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Poznaniu i Starostwo Powiatowe w Śremie.

Wydarzenie to miało za zadanie promować łowiectwo jako pasję i zamiłowanie do przyrody. Członkowie kół łowieckich wielokrotnie podkreślali, że fundamentem ich organizacji są koleżeństwo i przyjaźń. Zachęcali także uczestników pikniku do rozmowy o łowiectwie. – Chętnie odpowiemy na każde pytanie – zapewniali.

Fot. D. Górna

Piknik zainaugurował pokaz kulinarny przygotowany przez Starą Piekarnię z Manieczek. Kucharz zdradził tajniki przygotowania smacznej rolady z sarniny. Następnie odbyła się prezentacja odgłosów byka jelenia, które wydaje podczas okresu godowego, powszechnie zwanego rykowiskiem. Publiczność miała także okazję poznać pracę sokolników oraz wysłuchać koncertu muzyki myśliwskiej w wykonaniu Zespołu Sygnalistów Myśliwskich Palatium z Nadleśnictwa Grodzisk Wlkp. oraz muzyków z Sounds Good.

Uczestnicy wydarzenia mieli również szansę spróbować pieczonego dzika czy burgera z jelenia. Była to też okazja do podziwiania zdjęć przyrodniczych autorstwa Zbigniewa Jasińskiego.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe