+1
0
+1
0

O tytułowy puchar w kategorii senior walczyło piętnastu wędkarzy. Każdy starał się uzyskać jak najlepszy wynik, rywalizacja przebiegała jednak w zdrowej, sportowej atmosferze.

Hieronim Urbanek - plakat wyborczy
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Zwycięzcą zmagań okazał się Sebastian Stańczyk z wynikiem 7,920 kg ryby. Miejsce drugie zajął Waldemar Wrotyński – 6,540 kg ryby, natomiast na pozycji trzeciej, z wynikiem 4,560 kg ryby, uplasował się Tadeusz Pazoła.

Największą rybę zawodów, lina o wadze 1,280 kg, złowił najstarszy uczestnik zmagań – Zygmunt Wawrzyniak.

Wędkarze, którzy uplasowali się na trzech najwyższych pozycjach otrzymali tytułowe puchary, które wręczyła burmistrz miasta i gminy Dolsk – Barbara Wierzbińska. Wędkarze, którzy zajęli od 4 do 10 miejsca zostali wyróżnieni pamiątkowymi medalami. Wszyscy uczestnicy wędkarskich zmagań wrócili do domów z upominkami.

W czerwcu zaplanowano zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza MiG Dolsk w kategorii junior.

Niedzielne zawody to kolejne spotkanie wędkarskie w tym sezonie. Pierwsze tegoroczne zawody odbyły się 10 kwietnia na zbiorniku wodnym w Jeżewie, a było to otwarcie sezonu w kategorii senior. Najlepszym spośród czternastu zawodników okazał się Sebastian Stańczyk (9,140 kg ryby), miejsce drugie zajął Waldemar Wrotyński (8,160 kg ryby), a trzecie Cezary Filipiak (7,040 kg ryby).

Juniorzy rozpoczęli sezon uczestnicząc w zawodach, które odbyły się 14 maja na łowisku Mateusz Kuliński w Studziannej, czyli – jak mawiają wędkarze, „na łowisku u Brynka”.

Policjanci ze Śremu pilotowali rodzącą do szpitala

Najlepszym wynikiem wśród młodych wędkarzy może poszczycić się Borys Stańczyk (4,900 kg ryby). Zawodnik ten złowił ponadto największą rybę zawodów – amura o wadze 1,400 kg.

Miejsce drugie zajął Tobiasz Kolenda (3,380 kg ryby), a trzecie Piotr Grycz (2,900 kg ryby).