27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościSzpital z nowym tomografem. Umowa została podpisana
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Szpital z nowym tomografem. Umowa została podpisana

Początek miesiąca to dobre informacje dla pacjentów śremskiego szpitala. Najpierw nowa karetka pogotowia, a teraz umowa na dostarczenie nowego tomografu została podpisana.

W czwartkowy poranek Michał Sobolewski, prezes spółki Szpital w Śremie poinformował, że placówka medyczna podpisała umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą zamówienia na nowy tomograf dla szpitala.

Wykonawcą przetargu jest Fujifilm Poland z Warszawy. To jedyny oferent, jaki stanął do przetargu i zmieścił się w kwocie przeznaczonej na wydatkowanie. Firma za nowoczesny tomograf komputerowy 64-rzędowy zainkasuje 2 mln 388 tys. zł. Jak zapewnia prezes Sobolewski, nowy sprzęt do szpitala trafi zgodnie z warunkami zawartymi w zamówieniu, czyli najpóźniej we wrześniu.

Zakup nowoczesnego urządzenia do obrazowania pacjentów nie byłby możliwy bez wsparcia z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 będącego w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia.

O wymianę starego tomografu Zenon Jahns, starosta śremski i Michał Sobolewski starali się od lat. Teraz, dzięki przychylności posłów Zbigniewa Dolaty i Piotra Kalety oraz radnego rady miejskiej Roberta Piątka, przy wsparciu wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego oraz zaangażowaniu radnych powiatowych PiS, udało się przeforsować śremski wniosek i szpital otrzymał 2,5 mln zł na ten cel.

Źródłofot. Pixabay
Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe