31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościKreatywna i aktywna integracja w Masłowie
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Kreatywna i aktywna integracja w Masłowie

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bezpieczne wakacje”, występy artystyczne, konkurencje sprawnościowe, zwiedzanie wozu strażackiego, zabawy z animatorem oraz koło fortuny – to atrakcje, które znalazły się w programie festynu z okazji Dnia Dziecka w Masłowie. Impreza odbyła się w niedzielne popołudnie, 29 maja, a jej organizatorem było KGW Masłowianki oraz OSP Masłowo.

W niedzielne popołudnie (29 maja) plac przy świetlicy wiejskiej w Masłowie wypełnił się najmłodszymi mieszkańcami wioski i ich rodzinami. Okazją ku temu był Dzień Dziecka, zorganizowany przez KGW Masłowianki oraz OSP Masłowo.

W funkcję konferansjerki perfekcyjnie wcieliła się przewodnicząca KGW Masłowianki – Ewa Taciak. Witając uczestników festynu prowadząca podkreśliła, że ostania impreza organizowana przez lokalne KGW i OSP miała miejsce… czterdzieści lat temu. W międzyczasie odbywały się głównie imprezy szkolne.

Wspólna inicjatywa KGW i OSP okazała się strzałem w dziesiątkę, czego najlepszym potwierdzeniem jest uśmiech na twarzach dzieci oraz pozytywne opinie kierowane pod adresem organizatorów. Program był ciekawy i zróżnicowany, każdy mógł więc znaleźć coś dla siebie.

Fot. M. Przybyła

Pierwszym punktem było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bezpieczne wakacje”. Ku zaskoczeniu organizatorów, przedsięwzięcie spotkało się ze sporym zainteresowaniem wśród dzieci, które wykazały się kreatywnością i pomysłowością. Prace konkursowe oceniało powołane jury w składzie: Agnieszka Wojciechowska, Emilia Matuszak oraz lokalny artysta – Benedykt Włodarczak.  Jurorzy zgodnie stwierdzili, że na wyróżnienie zasługują wszyscy autorzy prac.

Wiele śmiechu wzbudziła przygotowana przez dzieci scenka rodzajowa z życia przeciętnej rodziny. Doskonała gra aktorska, nienaganna dykcja i ciekawa scenografia sprawiły, że występy zostały nagrodzone burzą braw. Rolę mamy odegrała Martyna Matuszak, jako tata wystąpił Jakub Ksoń, natomiast Maja Wasielewska, Patryk Kukowiecki oraz Wiktor Włodarczak wcielili się w role kochających dzieci. Młodzi aktorzy przygotowywali się pod okiem przewodniczącej KGW Masłowianki – Ewy Taciak.

Fot. M. Przybyła

W programie nie zabrakło także konkurencji sprawnościowych. W przeciąganiu liny zmierzyli się dzieci oraz dorośli strażacy. Wygrali młodsi. Było też turlanie piłki między pachołkami, strzały piłką na bramkę, malowanie farbami na folii, rysowanie kredą na kostce brukowej, malowanie twarzy oraz zabawy z profesjonalnym animatorem. Chętni mogli obejrzeć sprzęt strażacki lub usiąść w wozie bojowym. Sporym zainteresowaniem cieszyło się także koło fortuny. Dopełnieniem imprezy było ognisko.

Festyn został sfinansowany dzięki środkom pozyskanym z puli Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dolsku.

A to ciekawe