4.3 C
Śrem
poniedziałek, 27 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościTo był wyjątkowo energetyczny weekend !!!

To był wyjątkowo energetyczny weekend !!!

Trzy dni, trzy instytucje i aż siedemnaście różnego rodzaju wydarzeń i spotkań. Od piątku, 27 maja do niedzieli, 29 maja Śremski Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna w Śremie oraz Śremski Sport zaprosili mieszkańców na Weekend Dobrej Energii.

-Pozytywne myślenie, uśmiech, wewnętrzna równowaga i wiara w to, że nasze marzenia są do spełniania. Te i wiele innych wartości oraz sposobów na ładowanie naszych wewnętrznych baterii pojawiło się na pierwszym w Śremie Weekendzie Dobrej Energii. W partnerstwie ze biblioteką, Śremskim Sportem i gminą Śrem przygotowaliśmy niezwykle różnorodną ofertę dla Śremian i nie tylko. Odwiedzili nas mieszkańcy Poznania, Zielonej Góry czy Ostrzeszowa! – mówi Anna Szmyt – Baranowska dyrektor ŚOK.

W ramach Weekendu Dobrej Energii na terenie Śremu miało miejsce wiele ciekawych spotkań, koncertów i wydarzeń.

W piątek w śremskiej bibliotece odbyło spotkanie z Markiem Michalakiem. Były rzecznik praw dziecka opowiadał o swojej pracy nad książką pod tytułem „Opowieści o tym, co w życiu ważne”. Z kolei na wieczór zaplanowano kąpiel w dźwiękach gongów i mis tybetańskich.

Sobota rozpoczęła się od spaceru z burmistrzem Śremu. Trasa opatrzona tabliczkami z dobrymi myślami zaczerpniętymi ze znajdujących się w bibliotece książek, wiodła ścieżkami Parku Powstańców Wlkp. Tego dnia w siedzibie Śremskiego Ośrodka Kultury odbył się plener malarski. Udział w nim wzięły dzieci, młodzież i dorośli. Prace, które stworzone zostały podczas tego wydarzenia oglądać będzie można w śremskiej bibliotece. Sobotnim gościem specjalnym był Ryszard Wolbach. Współzałożyciel zespołów Babsztyl i Harlem wraz z Barbarą Szafraniec poprowadził spotkanie muzyczno – motywacyjne „Szczęście niejedno ma imię”. Na zakończenie intensywnej soboty w Bibliotece Publicznej odbył się seans filmowy „Choć goni nas czas”.

Niedziela powitała uczestników przepysznym śniadaniem z dietetykiem, połączonym z wykładem o zdrowym odżywianiu. Był smalec z fasoli, pasta ze słonecznika i koktajle owocowe. Chętnych do spróbowania tych smakowitości nie brakowało. Chętnych  nie brakowało też do uczestnictwa w warsztatach dla dzieci i dorosłych, podczas których mówiono o stresie i poznawaniu świata zmysłami. Z kolei w niedzielne popołudnie odbyło się spotkanie z dziennikarką Agnieszką Cegielską. Sala biblioteki wypełniona była niemalże do ostatniego miejsca. Cegielska opowiadała o zdrowiu w ujęciu holistycznym. Zwieńczeniem weekendu dobrej energii był plenerowy koncert zespołu K&Gentelmen.

Podczas Weekendu Dobrej Energii na terenie Śremskiego Sportu odbyły się bezpłatne zajęcia z jogi, tai chi, aqua aerobic oraz warsztat bachaty.

– To był niezwykły czas! Już dziś jesteśmy zmotywowani do organizacji w przyszłym roku drugiej edycji tego wydarzenia – mówi Anna Szmyt – Baranowska, dyrektor ŚOK.

 

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...