19 C
Śrem
poniedziałek, 4 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościPierwszy czerwcowy weekend w muzeum - zapowiedź wydarzeń
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Pierwszy czerwcowy weekend w muzeum – zapowiedź wydarzeń

Przed nami pierwszy weekend czerwca. Liczymy na to, że w odróżnieniu od minionego, będzie ciepły i słoneczny. Muzeum Śremskie zaplanowało kilka ciekawych wydarzeń i zaprasza w swoje progi 3, 4 i 5 czerwca.

W piątek, 3 czerwca o godzinie 19.00 odbędzie się kolejna, trzecia już odsłona cyklu „Z klasyką przez Polskę”. Na koncert zaprasza Polski Impresariat Muzyczny. W sali widowiskowej zagrają:

  • Arkadiusz Krupa – pierwszy oboista orkiestry Sinfonia Varsovia, od 1997 do 2012 pierwszy oboista Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. W 1995 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, gdzie studiował pod kierunkiem prof. Jerzego Kotyczki,
  • Michał Nagy – koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Współpracował z licznymi orkiestrami, m.in. Filharmonii Narodowej, Concerto Avenna, Capella Bydgostiensis, Camerata Nova i Chopin Academia Orchestra. Występował również z towarzyszeniem Kameralistów Filharmonii Narodowej, kwartetu smyczkowego Royal String Quartet i zespołu Wiener Instrumentalsolisten oraz jako członek zespołów Tango Bridge i New Art Ensemble. Jest także współtwórcą i członkiem międzynarodowego kwartetu gitarowego Guitar 4mation.

Bezpłatne zaproszenia i rezerwacje dostępne są w kasie muzeum lub telefonicznie – 61 28 35 938.

Piknik Myśliwski

Trzy Koła Łowieckie ze Śremu, Dolska i Książa Wielkopolskiego oraz Muzeum Śremskie zapraszają na Piknik Myśliwski połączony z promocją dziczyzny. Wydarzenie odbędzie się w plenerach muzeum w sobotę, 4 czerwca.

Na scenie w amfiteatrze odbędą się: pokaz gastronomiczny przygotowany przez „Starą Piekarnię” z Manieczek, prezentacja odgłosów byka jelenia w wykonaniu mistrza szlachetnej sztuki wabienia – Tomasza Malińskiego, pokaz psów myśliwskich i sokolników.

Będzie też koncert! W programie zaplanowano występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich Palatium Nadleśnictwa Grodzisk & Sounds Good działającego przy Centrum Kultury i Bibliotece w Opalenicy. Zespoły rozpoczęły współpracę w 2019 roku, a jej efektem było wydanie w 2020 roku płyty „Brzmienie lasu” z okazji 100-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Jest to innowacyjne połączenie tradycyjnej muzyki myśliwskiej granej na rogach myśliwskich z delikatnym bluesowo-rockowym brzmieniem kapeli Sounds Good.

Myśliwi pragnąc promować dziczyznę zapraszają też uczestników na degustację pieczonego dzika. Dostępne będzie również stoisko z wyrobami z dziczyzny Piotra Królaka z Manieczek i food truck Restauracji Lizawka z Antoninka – Ogólnopolskiej Ambasady Dziczyzny.

Początek zaplanowano na godzinę 15.00. Wstęp wolny! Partnerami są Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Poznaniu i Starostwo Powiatowe w Śremie.

Dzień Dziecka w muzeum

W niedzielę, 5 czerwca Muzeum Śremskie, Księgarnia przy Rynku oraz TortyLove zapraszają na wspólne obchody Dnia Dziecka. W programie przewidziano atrakcje dla dzieci i wystawy im poświęcone (Ilustracje – Emilia Dziubak; Dzwonki, dzwoneczki – Tomasz Wojciechowski; Kolory – Franek Karafa). Będą także zabawki, słodycze i ciekawe książki. Impreza zaplanowana jest w godzinach 12.00-15.00.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe