27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleGawrony. Pijany kierowca rozbił się na słupie
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Gawrony. Pijany kierowca rozbił się na słupie

Dwie pasażerki opla zafiry, który dziś w nocy rozbił się na słupie energetycznym również były pijane. Kierowca auta został zatrzymany przez policję.

Zdarzenie drogowe miało miejsce dziś w nocy. Służby o wypadku zostały poinformowane przed godziną 4 nad ranem. Na miejsce wysłano policję, zastępy JRG Śrem oraz zaalarmowano również OSP Dolsk, OSP Masłowo jak i OSP Lubiatowo. Gdy służby zjechały się na miejsce, wszystkie osoby podróżujące oplem były już poza pojazdami. Wstępnie to jedna osoba wymagała pomocy medycznej – to nią zajęli się strażacy, którzy medycznie zaopatrzyli kobietę. Pozostali uczestnicy wypadku odmówili pomocy medycznej. Od kierującego, mieszkańca Lubiatowa dało się wyczuć woń alkoholu. Policja sprawdziła jego trzeźwość – 40-letni kierowca opla był pijany.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący oplem zafirą, 40-letni mieszkaniec gminy Dolsk, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w słup telekomunikacyjny oraz uszkodził płot posesji – informuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

– Okazało się, że kierujący oplem był nietrzeźwy. Miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie – dodaje policjantka.

Pijanemu kierowcy towarzystwa dotrzymywały równie pijane pasażerki. To ona doznały obrażeń ciała.

– Kierujący oplem został zatrzymany i osadzony w „policyjnym areszcie” do wyjaśnienia sprawy – dopowiada podinsp. Kasińska.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe