27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościDzień Otwartych Ogrodów okazał się sukcesem
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Dzień Otwartych Ogrodów okazał się sukcesem

To niebywałe, ale niemal 200 osób wzięło udział w mało znanej w Polsce akcji – Dzień Otwartych Ogrodów i podziwiało kwietniki Ewy Kosowicz-Nelke z Chwałkowa Kościelnego. Pierwsza odsłona akcji okazała się dużym sukcesem.

Pierwsza odsłona „Otwartych Ogrodów” miała miejsce w minioną niedzielę, 22 maja. Do zwiedzania swojego pięknego ogrodu zaprosiła Ewa Kosowicz-Nelke z Fundacji „Ogrody dla Zdrowia”. – Jestem pod ogromnym wrażeniem. Nasz pierwszy „Dzień Otwartych Ogrodów” okazał się sukcesem. Mimo zimnej i pochmurnej pogody, odwiedziło nas prawie 200 zwiedzających. Goście okazali się bardzo hojni. Nasi wolontariusze zebrali 1890 zł. Wszystkim darczyńcom ogromnie dziękuję – podkreśla inicjatorka wydarzenia.

Fot. Ewa Kosowicz-Nelke

Przypomnijmy, że „Dzień Otwartych Ogrodów” miał aż dwa cele. Pierwszy – popularyzacja ogrodnictwa jako sposobu na zdrowe, długie i satysfakcjonujące życie. Drugi cel natomiast zakładał zebranie funduszy, z których zostaną ufundowane stypendia dla studentów pielęgniarstwa. A wszystko po to, aby nie wyjeżdżali za granicę, lecz zapewniali troskliwą opiekę pacjentom w Polsce.

– Mam nadzieję, że powodzenie tej akcji zachęci właścicieli pięknych ogrodów do otwarcia ich dla publiczności. Można w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym – dodaje Ewa Kosowicz-Nelke i zachęca do kontaktu z Fundacją „Ogrody dla Zdrowia”.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe