10.7 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościAlert pogodowy dla powiatu śremskiego

Alert pogodowy dla powiatu śremskiego

IMGW w Poznaniu wystosowało komunikat – alert pogodowy – dla powiatu śremskiego. Ostrzega w nim przed silnym wiatrem.

Komunikat, w którym możemy przeczytać, że dzisiejszego dnia tj. 27 maja d godziny 21 na terenie powiatu śremskiego oraz wielu innych, prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, kierunek zachodni. Wiatrowi mogą towarzyszyć opadu deszczu, a miejscami burze, które jeszcze bardziej potęgują to zjawisko.

Jak zachować się w przypadku silnego wiatru?

Z balkonu, tarasu, podwórka i obejścia usuń (lub zabezpiecz) przedmioty, które mogłyby zostać porwane przez wiatr (donice, suszarki do prania, karmniki, meble itp.). Pozamykaj dokładnie drzwi i okna w domu. Nie parkuj pojazdów w pobliżu drzew, rusztowań, stalowych konstrukcji, tablic reklamowych, tablic elektrycznych itp.

Natomiast jeśli musisz już przebywać na zewnątrz, to unikaj drzew, nie podchodź blisko budynków i nie zatrzymuj się pod trakcjami elektrycznymi.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...