4.9 C
Śrem
poniedziałek, 28 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremska policja apeluje o czujność. Oszuści znów atakują! Na celowniku - seniorzy

Śremska policja apeluje o czujność. Oszuści znów atakują! Na celowniku – seniorzy

Niestety, przestępcy oszukujący seniorów nie ustają w poszukiwaniu kolejnych ofiar. - Na szczęście nie mamy sygnałów o tym, aby działali w powiecie śremskim, ale apelujemy o czujność, bowiem kaliscy i poznańscy funkcjonariusze odbierają kolejne zgłoszenia dotyczące oszustw – sygnalizuje podinsp. Ewa Kasińska.

Policjanci z Kalisza informują o tym, że we wtorek, 24 maja do 86-letniej seniorki, mieszkanki Kalisza, zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Nieznajomy poinformował kobietę, że jej zięć był sprawcą wypadku drogowego i pilnie potrzebne są pieniądze, gdyż rodzina pokrzywdzonej w wypadku kobiety zgadza się na „wykupienie” zięcia. 86-latka przekonana o tym, że pomaga zięciowi postanowiła przekazać swoje oszczędności obcej osobie, która przyszła w umówione miejsce. Kiedy seniorka przekazała pieniądze nieznajomemu zadzwoniła do swojej córki, a ta poinformowała ją, że mąż nie brał udziału w żadnym zdarzeniu.

Z kolei poznańscy policjanci informują o tym, że w ubiegłym tygodniu starsza kobieta, zawierzyła oszustom, ponieważ była przekonana, że pomaga w zatrzymaniu złodziei. Seniorka przekazała fałszywym policjantom swoją kartę do bankowości elektronicznej wraz z pinem i straciła ponad 40 tysięcy złotych. Natomiast do 90-letniej poznanianki zadzwoniła kobieta podająca się za lekarza. Poinformowała ona seniorkę, że bliska jej osoba przebywa w ciężkim stanie w szpitalu, chora na covid i potrzebne są środki finansowe na jej leczenie. Starsza kobieta przekazała oszustce 15 tysięcy złotych. Po krótkim czasie seniorka skontaktowała się z bliskimi i okazało się, że są oni zdrowi. Wówczas zorientowała się, że została oszukana.

– Niestety, mimo licznych i częstych policyjnych komunikatów, kampanii społecznych i zaangażowania różnych instytucji i mediów w nagłaśnianie kolejnych spraw, seniorzy nadal padają ofiarami oszustów. Dlatego tak ważne jest to, aby z nimi rozmawiać i przypominać w jaki sposób działają przestępcy. Uświadamiając seniorów można pomóc ochronić im oszczędności życia i zaoszczędzić sporo stresu – podkreśla podinsp. Ewa Kasińska.

Oprac. DG

Źródłofot. pixabay
Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...