15.6 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleZłodziejski duet z Poznania na gościnnych występach w Śremie
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Złodziejski duet z Poznania na gościnnych występach w Śremie

Śremscy policjanci zatrzymali dwóch złodziei z Poznania, którzy z marketu w Śremie ukradli alkohol i słodycze. Co ciekawe, sprawcy przyjechali na „gościnne występy” audi A4, który miał założone tablice rejestracyjne od vw passata. Złodziejski duet ma bogatą kartotekę kryminalną, obaj mężczyźni byli już wielokrotnie notowani przez policję oraz karani. Teraz czeka ich kolejna sprawa w sądzie.

W miniony poniedziałek, 23 maja około godz. 09.00, dyżurny śremskiej policji został powiadomiony o tym, że z marketu w Śremie sprawcy ukradli większą ilość alkoholu i słodyczy, a następnie oddalili się i są obecnie widziani już przy innym śremskim markecie.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy w rejonie jednego z marketów w Śremie zatrzymali dwóch złodziei, mieszkańców Poznania w wieku 48 i 26 lat – informuje podinsp. Ewa Kasińska

Szybko okazało się także, że złodziejski duet poruszał się audi A4 na tablicach rejestracyjnych od vw passata. W pojeździe znajdował się skradziony alkohol różnych marek oraz słodycze.

– Wyjaśnianiem wszelkich okoliczności sprawy zajęli się kryminalni. Następnego dnia podejrzani usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani. Okazało się, że obaj mężczyźni mają bardzo bogatą kartotekę kryminalną, byli już wielokrotnie notowani przez policję za różne przestępstwa, głównie kradzieże, włamania, ale też przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – wyjaśnia rzecznik.

Wszystko wskazuje na to, że sprawa ma charakter rozwojowy. Obu mężczyzn niewątpliwie czeka sprawa w sądzie. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Oprac. DG

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe