10.5 C
Śrem
czwartek, 23 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościPrzedszkolaki odwiedziły „chatę kowola”

Przedszkolaki odwiedziły „chatę kowola”

Wizyta w „Starej chacie u kowola” w Kluczewie okazała się dla dolskich przedszkolaków nie lada gratką. Najwięcej emocji wzbudziło wnętrze starej chaty, kuźnia oraz narzędzia używane przez kowala.

Przedszkolaki z Wieszczyczyna na wycieczkę do Kluczewa wybrały się 19 maja. Celem było gospodarstwo agroturystyczne „Stara chata u kowola”, gdzie jedną z atrakcji jest dawna kuźnia. Dzieci z zainteresowaniem oglądały prezentowane przez „wujka Krzysia” narzędzia używane przez kowala, poznając jednocześnie specyfikę jego pracy. Miłą niespodzianką okazała się wykuta podczas wizyty „podkówka szczęścia”.

Równie emocjonująca okazała się wizyta w wiejskiej chacie. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały przedmioty codziennego użytku, porównując dawne wyposażenie wiejskich domów z współczesnymi aranżacjami.

Fot. Przedszkole w Wieszczyczynie

Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa ze zwierzętami oraz pobyt na placu zabaw. Atrakcją okazała się także przejażdżka na platformie ciągniętej przez traktor.

Przedszkolaki z apetytem zjadły przygotowane przez „ciocię Halinkę” rogaliki oraz hot-dogi. Wycieczka – w opiniach dzieci – należy do udanych. Wszyscy wrócili do przedszkola zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń, dzieląc się własnymi spostrzeżeniami i zdobyta wiedzą.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...