17.9 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaKulturaPrzed nami weekend pełen wrażeń
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Przed nami weekend pełen wrażeń

Końcówka maja zapowiada się naprawdę interesująco. 28 i 29 maja odbędzie się szereg imprez, głównie skierowanych do rodzin. W tych dniach między innymi zaplanowano „Weekend dobrej energii” oraz festyny z okazji Dnia Dziecka.

Na wstępie przypomnijmy, że w dniach 27-29.05 Śremski Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna w Śremie oraz Śremski Sport zapraszają na intensywne trzy dni różnego rodzaju działań skierowanych na poprawę samopoczucia i jakości życia. Będzie joga, spacer, plener malarski, taniec terapeutyczny, koncert, kino i zdrowe odżywianie. Gośćmi specjalnymi „Weekendu Dobrej Energii” będą m.in. Marek Michalak, Agnieszka Cegielska oraz Ryszard Wolbach.

Dwa dni wrażeń dla kobiet pn. „Sukces kobiecy dawniej i dziś” przygotowała Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości. Pierwsze ze spotkań pn. „Drogi życiowe kobiet dawniej i dziś” zaplanowano na sobotę, 28 maja w Jaszkowie. Drugie odbędzie się dzień później, w niedzielę w Śremskim Ośrodku Kultury. Warsztaty zatytułowano „Od gospodarności do wolności”. Na te wydarzenia warto się wcześniej zapisać, bowiem liczba miejsc jest ograniczona. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Festyn u kawalerów

Na sobotę zaprasza także Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie. W godzinach 11.00-16.00 zaplanowano festyn rodzinny. W programie przewidziano trzy strefy: sportu, zabawy i gastro.

Strefa sportu obejmuje dmuchańce, gry i konkurencje rodzinne, pierwszą pomoc, animacje i pokaz straży pożarnej. Z kolei strefa zabawy zapewni konkursy, zabawę klockami Lego, malowanie twarzy, bańki mydlane, rękodzieło oraz Ozoboty i Photon, a także występ muzyczny polsko-ukraiński i łamigłówki. Do tego wszystkiego pojawią się pyszne słodkości.

Natomiast o dobrą formę uczestników festynu zadba gość specjalny tego wydarzenia Qczaj, który poprowadzi trening fitness.

Rodzinnie w Mechlinie

Z kolei mieszkańcy Mechlina również nie powinni narzekać na nudę. W sobotnie popołudnie przy świetlicy wiejskiej odbędzie się festyn rodzinny. Zaproszeni są mieszkańcy wsi. Na ten dzień zaplanowano zamek dmuchany, zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, słodki poczęstunek, ognisko i kiełbaski oraz wizytę konika.

Paranienormalni w Muzeum

W sobotę w Muzeum Śremskim zagości Kabaret Paranienormalni. Grupa pokaże swój najnowszy program – „Bez znieczulenia”, który wprowadza zupełnie nowe historie i postaci.

Są jeszcze pojedyncze bilety na to wydarzenie, w cenie 80 zł, dostępne są na stronie – kupbilecik.pl.

Festyn rodzinny w Międzychodzie

Sołectwo Międzychód, Pinka i Gawrony zaprasza na festyn rodzinny, który zaplanowano na sobotę, 28 maja. Wydarzenie zainauguruje msza święta o godzinie 17.00. Następnie w kalendarzu wydarzenia zapisano wystep dzieci przedszkolnych, pokaz straży pożarnej, kadryl konny oraz wystep ogniska muzycznego Tomasza Walewskiego. Ponadto na miejscu obecna będzie gastronimia oraz zamek dla dzieci. O dobry nastrój ma zadbać zespół Pagost.

Dzień Dziecka w Nochowie

W niedzielę, 29 maja Dzień Dziecka świętować będzie Nochowo. W godzinach od 14.00 do 17.00 zaplanowano szereg atrakcji dla najmłodszych mieszkańców. Będą darmowe dmuchańce, maskotki z cukierkami, malowanie twarzy, animacje dla dzieci, przejażdżki bryczką oraz słodkości.

Koncertowa niedziela w Książu

Centrum Kultury w Książu Wlkp. zaprasza na koncertową niedzielę na ksiąskim rynku. – Od godz. 16.30 bawimy się w tym właśnie klimacie: nucimy, śpiewamy, tańczymy z małymi i dużymi artystami – kto i jak woli! – zaprasza Mariola Kaźmierczak.

Na scenie zaprezentują się sekcje Centrum Kultury m.in.: Mażoretki i Hip-Hop, a po nich wystąpią Julia Bartkowiak-Wojciechowska w duecie z Jackiem Golimowskim, a na koniec czadu dadzą Szulerzy! – Koniecznie musicie się bawić się z nami! – zachęca szefowa ksiąskiego CK.

Perełki gminy Dolsk

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie zapraszają mieszkańców gminy Dolsk na premierę filmu „Perełki gminy Dolsk”. Pokaz odbędzie się w piątek, 27 maja w sali widowiskowej w Dolsku. Początek o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe