17.1 C
Śrem
sobota, 2 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościKórnik76 mln złotych na inwestycję, która starczy na długie lata
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

76 mln złotych na inwestycję, która starczy na długie lata

Ponad 76 milionów złotych kosztować będzie magistrala wodociągowa, która połączy ujęcie wody w gminie Mosina z gminą Kórnik. Inwestorem jest przedsiębiorstwo Aquanet. Dla wielu mieszkańców wiosek, przez które przebiegać będzie wodociąg, to szansa na przyłączenie się.

Aquanet prowadzi olbrzymią inwestycję na terenie gminy Kórnik. Magistrala wodociągowa prowadzona jest z ujęcia wody w Sasinowie. Budowana ona jest do Kornika, ale będzie miała także swoje odnogi do Mościenicy i Czołowa. W planach jest stopniowe przyłączanie poszczególnych miejscowości. Aktualnie prace ziemne prowadzone są wzdłuż drogi wojewódzkiej 431. – budowana będzie sieć wodociągowa o średnicy 150 mm i długości około 1,6 km do miejscowości Mościenica oraz sieć wodociągowej o średnicy 250 mm i długości ok. 1,26 km od skrzyżowania ul. Woźniaka w Kórniku z drogą na Mościenicę do ul. Krasickiego w Kórniku – ulicami Woźniaka, Poznańską, Reja, Stodolną – informuje Przemysław Pacholski, burmistrz gminy Kórnik.

– Obecnie realizowane są prace ziemne oraz montaż magistrali na odcinku wzdłuż drogi wojewódzkiej 431, która po zakończeniu prac przez Aquanet będzie rozbudowywana przez WZDW. Rura układana jest w miejscu, gdzie WZDW będzie budować ścieżkę rowerową – dodaje samorządowiec.

Cały odcinek nowej sieci wodociągowej w gminie Kórnik ma mieć długość 20 km w tym 5 km od Kamionek do Mieczewa. Sieć jest budowana w ulicach:  Szerokiej (m. Mieczewo), Kamioneckiej (m. Mieczewo), Modrzewiowej (m. Mieczewo), Mieczewskiej, Promiennej, Spacerowej, Lotniczej, Modelarzy, Wodnej (m. Kamionki).

Kolejny etap to inwestycja realizowana wzdłuż drogi wojewódzkiej 434 w kierunku Kórnika. Natomiast w samym Kórniku już trwają prace, a niebawem rozpoczną się one w kierunku Mościenicy.

Z inwestycji zadowolone są władze gminy. Wybudowana magistrala wodociągowa zasilać będzie w wodę gminę Kórnik i pozwoli na jej dalszy rozwój.

Przewidywany termin jej zakończenia to wrzesień 2024 roku.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe