15.6 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościPolicjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Mł. asp. Łukasz Góra, w czasie wolnym od służby, udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy „wydmuchał” niemal 2 promile alkoholu.

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi kierowcą forda. – Zatrzymałem się, pan na mnie popatrzył i pojechał dalej – relacjonuje policjant. Jego zachowanie wzbudziło zainteresowanie policjanta. – Kierowca na łuku zadał się bardzo szeroko. Wjechał na krawężnik, a następnie uderzył w zaparkowane auto, cofnął i pojechał dalej w kierunku pobliskiego paczkomatu – mówi interweniujący policjant. Tam dzielnicowy z Książa Wlkp. zatrzymał kierowcę, odebrał mu kluczyki i powiadomił komendę w Śremie o zdarzeniu. – Myślałem, że może panu coś dolega, bo to starsza osoba i stąd taka jego jazda, ale okazało się inaczej – komentuje. Okazało się, że kierowca auta jest pijany.

Wezwani na miejsce policjanci – już w mundurach – zbadali trzeźwość mężczyzny. Okazało się, że „wydmuchał” on niemal 2 promile alkoholu.

Kierowca został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu zostaną mu przedstawione zarzuty prowadzenia pojazdu pod wpływem, za co grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat; kara grzywny od 5000 zł do 60 000 zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej); 10 punktów karnych.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe