15.6 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościOgnisko integracyjne śremskich seniorów
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Ognisko integracyjne śremskich seniorów

W czwartek 19 maja najstarsi mieszkańcy naszej gminy, już po raz drugi, zasiedli razem przy symbolicznym ognisku. Wydarzenie to miało charakter spotkania integracyjnego, zainicjowanego i koordynowanego przez Śremską Radę Seniorów i stowarzyszenie Pomocna Dłoń. Jest to jedno z wielu działań, mających na celu aktywizację seniorów w ramach wspólnego środowiska społecznego.

Wysoka temperatura i dokuczliwie słoneczna aura czwartkowego popołudnia nie utrudniły śremskim seniorom ponownych odwiedzin stanicy Stokrotka w Grodzewie, udostępnionej im przez harcerzy z hufca ZHP Śrem. Okolica po raz kolejny wypełniła się więc gwarem rozmów i zapachem dymiącego się chrustu.

Spotkanie przebiegało według ustalonego wcześniej harmonogramu. Przewidywał on utarte już tradycją przekazanie głosu chętnym gościom. W kilku humorystycznie zabarwionych słowach, zwrócił się do seniorów również burmistrz – Adam Lewandowski.

Fot. A. Andrzejczak

W dalszej, a przy tym nieco mniej oficjalnej części programu, nie zabrakło charakterystycznej dla tego typu spotkań aktywności – wspólnych śpiewów w akompaniamencie gitary. Na tę okoliczność przygotowali się harcerze z 19 Drużyny Harcerskiej „Czarne Stopy”.

Choć spotkanie integracyjne trwało nie więcej niż trzy godziny, organizatorzy zadbali o atmosferę wydarzenia w każdym calu. Tym samym zapewniono drobny poczęstunek dla każdego z uczestników. Obok klasycznej kiełbaski, serwowanej tym razem w miseczce grochówki, nie zabrakło również kawy i drożdżowego ciasta. Tak pozytywnie odbierane wydarzenie z pewnością doczeka się niedługo i trzeciej odsłony.

Aleksandra Andrzejczak

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe