15.6 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościMamo, mamo – zrób mammografię!
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Mamo, mamo – zrób mammografię!

26 maja, idealnie w Dzień Matki, na terenie OAZY w Kórniku, kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii realizowanej przez Lux Med we współpracy z gminą Kórnik. Profilaktyka i odpowiednio wczesne rozpoznanie nowotworu pozwala na całkowite jego wyleczenie!

Systematyczna mammografia umożliwia wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w Kórniku – 26 maja 2022 w godzinach od 13.30 do 16.30 przy Pływalni Oaza, ul. Ignacego Krasickiego 1.

W badaniach mogą uczestniczyć kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone oraz nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Badanie obejmuje również te kobiety, które są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u matki, siostry, córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Rejestracja odbędzie się pod nr tel. +48 58 666 24 44 lub poprzez formularz internetowy na mammo.pl.

A to ciekawe