15.6 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaSportBracia na wagę złota
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Bracia na wagę złota

Kolejne sukcesy mają na swoim koncie bracia Jakub i Kacper Furmanowscy. Tym razem zawodnicy UKS Taekwondo Dolsk zdobyli złote medale na arenie międzynarodowej.

Po udanych Mistrzostwach Polski w Oleśnicy trener, a zarazem ojciec – Grzegorz Furmanowski, zabrał swoich synów do Dortmundu, aby tam mogli sprawdzić się w rywalizacji z zawodnikami z innych krajów. Okazją ku temu był turniej German ITF Championships 2022. Dla Jakuba i Kacpra te zawody miały być jednocześnie jednym z etapów przygotowań, a zarazem sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata, które odbędą się w Amsterdamie.

Utalentowani zawodnicy pokazali, że w swoich kategoriach należą do najlepszych. Obaj zaprezentowali świetną formę i nie mieli sobie równych. Do Polski wrócili ze złotymi medalami i bogatsi o kolejne doświadczenie.

Turniej w Dortmundzie pokazał, że to co robimy na treningach idzie w dobrym kierunku – mówi trener Grzegorz Furmanowski. – Trenerzy rywali Kuby i Kacpra gratulowali mi synów i byli pod wrażeniem ich umiejętności. Mówili, że nie wyobrażają sobie, aby zabrakło ich w Amsterdamie. My od dawna przygotowujemy się do Mistrzostw Świata, ale tak do końca nie jestem pewien, czy chłopacy będą mogli w nich powalczyć. Robimy wszystko aby tak było i zbieramy fundusze. Samo wpisowe to ponad trzy tysiące złotych za start jednego, a w sumie potrzeba około 15 tysięcy. Liczę na pomoc gminy i sponsorów, bo nie dopuszczam do siebie myśli, że chłopaków zabraknie w Amsterdamie – dodał.

A to ciekawe