17.9 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŁukasz Góra nie zwalnia tempa!
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Łukasz Góra nie zwalnia tempa!

Łukasz Góra, policjant ze Śremu z powodzeniem radzi sobie w sportach motorowych. Po sukcesie w wyścigowej klasie „Street” w serii VTEC CUP Poland. Spróbował swoich sił w innych rozgrywkach i również pochwalić się może sukcesem.

Sympatyczny funkcjonariusz KPP Śrem, Łukasz Góra, w tym sezonie ponownie startuje w serii VTEC CUP Poland, ale nie tylko. Pod koniec kwietnia spróbował się z innymi kierowcami w ramach rywalizacji w Hot Hatch Cup w klasie „Street” do 2 litrów i wygrał. – 29 kwietnia spróbowałem sił w innej serii wyścigów Hot Hatch Cup i udało się stanąć na podium. 1 miejsce z czasem najlepszego okrążenia na torze Poznań 1:58,003 – mówi kierowca.

Łukasz Góra nie zamierza porzucać serii VTEC CUP, przynajmniej nie teraz, ale dzięki sukcesowi w innej klasie oraz wsparciu sponsorów: Autolider, Porno i belgijskiego TeamRspeed jest szansa na wzięcie udział w większej liczbie wyścigów w tym sezonie.

Kolejne zawody w ramach Hot Hatch Cup odbędą się również na Torze Poznań, który nasz kierowca zna jak własna kieszeń.

Hot Hatch Cup w 2022 składa się z 7 rund. Każda runda to odrębne zawody podczas których Zawodnicy rywalizują ze sobą w konwencji time attack, gdzie liczy się suma 3 najlepszych czasów okrążenia toru uzyskanych podczas całego dnia. Punkty zebrane za wyniki w poszczególnych Rundach dają klasyfikację sezonową HHC.

Zawodnicy podczas zawodów HHC podzieleni są na 15-22 samochodowe grupy i jeżdżą po torze w pętli w ramach 15-20 minutowych sesji. Wyprzedzanie jest jak najbardziej dozwolone. Dzięki takiej organizacji w ciągu dnia zawodów wynik 120-180 przejechanych kilometrów po torze nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Hot Hatch Cup oferuje własny profesjonalny pomiar czasu oparty o RFID z prezentacją wyników live w dedykowanej aplikacji na telefon komórkowy.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe