9.1 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaSportPowtórzyli sukces sprzed 25 lat!

Powtórzyli sukces sprzed 25 lat!

Aż 10 medali zdobyli reprezentanci Rapidu Śrem podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dało to wysokie, trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej wśród 45 startujących klubów z całej Polski. – To historyczny sukces, który udało się powtórzyć po 25 latach – powiedział Piotr Wesołek prezes, a zarazem trener Rapidu.

XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych „Podlaskie 2022” odbyła się w miniony weekend (13-15 maja) w Białymstoku. Do rywalizacji o medale przystąpili zawodnicy w kategorii junior młodszy, którzy wcześniej pomyślnie przeszli przez eliminacje. O start w olimpiadzie ubiegało się 400 taekwondzistów. Rapid w turniejach klasyfikacyjnych wystawił 15 zawodników, a do głównej imprezy przepustki wywalczyło 8 z nich.

Zawodnicy rywalizowali o medale w walkach i konkurencji sprawnościowej, na którą składał się dwubój tj. wielokrotne kopnięcia na czas i kopnięcia dosiężnego z wyskoku.

O podium było niezwykle trudno, bo konkurencja bardzo duża, a dodatkowym utrudnieniem była konieczność utrzymania wagi sprzed eliminacji, które odbyły się trzy miesiące wcześniej. Nie wywiązanie się z tego wymogu skutkowało wykluczeniem ze startu.

Olimpiada w tej kategorii wiekowej to takie Mistrzostwa Polski, a więc najważniejsza impreza dla juniorów młodszych w całym roku – mówi Piotr Wesołek, prezes Rapidu.  – Długo i mocno się do niej przygotowywaliśmy. Cieszy, że praca przyniosła wymierne efekty i zebraliśmy owocne plony – dodał.

Śremianie pokazali, że Rapid należy do czołowych klubów w Polsce. Zdobyli 10 medali, w tym 3 złote i 7 srebrnych.

Najlepszy występ zaliczyła Alicja Skrzypczak, która dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium. Złota wywalczyła w imponującym stylu. W konkurencjach sprawnościowych zdeklasowała swoje rywalki wygrywając obie, a wynik w wielokrotnym kopnięciu na czas zadziwił wszystkich. W 10 sekund wykonała bowiem 39 i 37 uderzeń nogami. Również w walkach nie miała sobie równych pewnie wygrywając trzy pojedynki.

Dużo emocji dostarczył występ Patryka Pieczyńskiego, który miał utrudnione zadanie, bo w Białymstoku walczył o medale z niezaleczoną kontuzją śródstopia. Pokazał jednak charakter i charyzmę. Po dwóch wygranych walkach przez techniczny nokaut doszedł do finału. W nim stoczył pasjonujący bój o złoto.

Po trzech rundach był remis i decydowało tzw. złote trafienie w „dogrywce”. Ku naszej radości szybszy i mocniejszy okazał się Patryk i to on został najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii wagowej – relacjonuje Piotr Wesołek.

Do Śremu Patryk Pieczyński wrócił z dwoma medalami. Do złota dołożył bowiem jeszcze srebro w konkurencjach sprawnościowych. Była szansa na podwójne złoto, ale zawodnik Rapidu oszczędzał kontuzjowaną nogę i odpuścił końcówkę walki w skoku na wysokość, aby skupić się na walce.

Do grona medalistów dołączyli Maksymilian Marciniak, który zdobył dwa srebra. Na drugim stopniu podium stawali także Klaudia Rembielak, Jagoda Wojtkowska i Jan Walkiewicz, a mimo ambitnej postawy pozycji medalowych nie zdołali wywalczyć Mikołaj Suszczewicz i Antonina Skarbek.

Powtórzyli sukces sprzed 25 lat!
Zawodnicy Rapidu aż dziesięciokrotnie stawali na podium

10 medali sprawiło, że Rapid wywalczył 92 punkty i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej tuż za Startem Olsztyn i Tebek Warszawa.

Liczyliśmy na medale i dobry występ, ale nie spodziewaliśmy się tak rewelacyjnego – przyznał Piotr Wesołek. – Niewiele, bo jednego medalu zabrakło nam, aby wygrać z takimi potęgami jak Olsztyn czy Warszawa, gdzie są szkoły mistrzostwa sportowego, klasy sportowe, czy kadry narodowe. Cieszy to co mamy, bo to olbrzymi sukces. Ostatnio taki na OOM odnieśliśmy 25 lat temu, gdzie również zajęliśmy trzecie miejsce z takimi zawodnikami, jak Roman Warot, Krzysztof Łabutka, czy Aleksandra Uścińska. Wierzę, że ich następcy pójdą podobną drogą. Myślę, że nasz klub jest dowodem na to, że jeśli jest dobrze prowadzone szkolenie sportowe oraz działalność organizacyjna i trafi się na „wysyp” utalentowanej młodzieży to można osiągnąć sukces na miarę Polski – dodał.

Udany występ na Olimpiadzie sprawił, że przed zawodnikami Rapidu otwierają się kolejne bramy, aby spełniać sportowe marzenia. Teraz śremskich taekwondzistów czeka start w Pucharze Świata, który pod koniec czerwca odbędzie się w Sofii.

PS. Dzisiaj, tj. 17 maja o godzinie 18.00 w hali Sportowej Śremskiego Sportu przy ulicy Staszica odbędzie się oficjalne powitanie medalistów OOM. Zarząd Rapidu zaprasza na trybuny rodziców i kibiców, a wszystkich zawodników na salę, aby uczcić to wydarzenie.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...