4.3 C
Śrem
poniedziałek, 27 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościBudżet Obywatelski dla Czempinia wkrótce ruszy

Budżet Obywatelski dla Czempinia wkrótce ruszy

Jeszcze ponad dwa tygodnie pozostały czempinianom na wymyślenie własnego i niepowtarzalnego pomysłu oraz zgłoszenia go do Budżetu Obywatelskiego 2023. Inicjatywa zgłaszania projektów zostanie uruchomiona z dniem 1 czerwca.

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Czempiń. Do dyspozycji mieszkańców jest w tym roku 60 tys. zł. Od 1 do 30 czerwca potrwa zgłaszanie projektów. Następnie w dniach 1-20 lipca będą one weryfikowane i opiniowane. Niespełna miesiąc później czempińskie władze opublikują listę projektów, które zostały zatwierdzone i które będą poddane pod głosowanie mieszkańców. W głosowaniu wziąć udział mogą tylko pełnoletnie osoby mieszkające na stałe w gminie Czempiń. Samo głosowanie ma potrwać przez cały wrzesień. Z kolei 10 października poznamy te projekty, które zyskały największą przychylność mieszkańców gminy Czempiń.

W ramach BO 2023 gmina będzie realizowała przedsięwzięcia w dwóch kategoriach: dużego i małego projektu. Na ten pierwszy przeznacza się 80 proc. całości kwoty w ramach BO gminy Czempiń.

W ramach poprzednich edycji czempińskiego BO zrealizowano modernizację  budynku klubowego na 100-lecie klubu Helios Czempiń oraz tor przeszkód CTiF dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Czempiń (edycja 2020), wybudowano automatyczny system nawadniania na boisku piłkarskim UKS „AS” Czempiń jak i wybudowano piaszczyste boisko wielofunkcyjne na obiektach UKS „AS” Czempiń. Natomiast w ramach ubiegłorocznej edycji środki przeznaczono na rozbudowę strażackiej remizy OSP Słonin i ogólną poprawę bezpieczeństwa przeciwpożarowego w gminie Czempiń.

Na co środki zostaną przeznaczone w tym roku? O tym może zdecydować każdy pełnoletni czempinianin.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...