10.5 C
Śrem
czwartek, 23 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualności5600 nielegalnych papierosów w jednym sklepie

5600 nielegalnych papierosów w jednym sklepie

Policjanci namierzyli wyroby akcyzowe, które nielegalnie miały zostać wprowadzone do obrotu. Do sprawy zatrzymano młodego mężczyznę. Jak się okazało on tylko przechowywał nielegalny towar, czym naraził skarb państwa na straty sięgające niemal 16 tys. zł.

22-latek z powiatu średzkiego został zatrzymany do sprawy posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. – Policjanci zabezpieczyli dokładnie 5 600 sztuk papierosów różnych marek oraz bez nazwy, a także 23 worki strunowe z tytoniem – mówi podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP w Śremie.

Zatrzymany usłyszał zarzut przechowywania sprowadzonych do kraju wyrobów akcyzowych. Ustalono, że 5600 sztuk papierosów oraz 23 worki strunowe z tytoniem, która znaleziono na terenie jednego ze sklepów w Śremie, naraziły Skarb Państw na uszczerbek w wysokości 16 tys. zł.

nielegalny tytoń
fot. KPP Śrem

– Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym podejrzanemu grozi kara grzywny albo kara pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie – dodaje policjantka.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...