17.9 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremTak bawiliśmy się na Nocy w Muzeum
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Tak bawiliśmy się na Nocy w Muzeum

W sobotę, 14 maja w Muzeum Śremskim odbyła się tegoroczna odsłona „Nocy w Muzeum”. Wydarzenie powróciło z przytupem po pandemicznej przerwie, a skierowane było zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Miniony sobotni wieczór warto było spędzić w Muzeum Śremskim. Tego dnia dostępne były wystawy stałe oraz ekspozycja prac Eugeniusza A. Ferstera – śremianina, który dał się poznać m.in. jako fantastyczny karykaturzysta, aforysta i rysownik.

W murach muzeum pojawił się także tajemniczy mężczyzna z korbką, który zaprezentował kino manualne. Co to takiego? Otóż okazuje się, że jest to ciekawa metoda animacji rysunku umieszczonego na kalce przy pomocy rzutnika. Kino Manualne łączy w sobie animację, teatr i rysunek.

Natomiast całe wydarzenie zainaugurował koncert śremskiego zespołu „ZArys”. Po nim na scenie pojawił się fenomenalny pianista – Adam Snopek – ze swoim programem „Stand-up przy fortepianie”, który rozbawił publiczność do łez. Było to ponad półtorej godziny fantastycznej zabawy przy największych światowych przebojach. Sam artysta swój program określa jako połączenie stand-upu, performance’u i koncertu, a całość doprawiona jest odważnym, specyficznym poczuciem humoru oraz niezwykłą energią artysty.

„Noc w Muzeum” zakończył subiektywny przegląd filmów Zbigniewa Rybczyńskiego. Przypomnijmy, że jest on laureatem Oscara za krótkometrażowy film animowany Tango.

Fot. D. Górna

Na koniec warto wspomnieć, że wydarzeniu towarzyszyła kawiarenka, która serwowała pyszne słodkości. Były lody, gofry, desery, bajgle i dobra kawa.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe