17.7 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności XXVII Kórnickie Spotkania z Białą Damą odbędą się w czerwcu!
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

XXVII Kórnickie Spotkania z Białą Damą odbędą się w czerwcu!

Po zluzowaniu obostrzeń związanych z pandemią COVID 19, nareszcie Urząd Miejski ogłosił, że w tym roku Kórnickie Spotkania z Białą Damą wracają do kalendarza imprez gminy Kórnik. „Odnajdźmy się w dźwiękach, kolorach, rytmach i twórzmy wspólnie piękny świat” – tymi pięknymi słowami zachęca nas do przyjścia na imprezę magistrat.

Kiedy odbędzie się całe wydarzenie? Gdzie? Jakie atrakcje nasz czekają podczas niego? Spotkania z Białą Damą 2022 zaplanowane zostały na weekend 11 i 12 czerwca. Podczas imprezy nie zabraknie oczywiście rodzimych artystów. Mamy zapowiedziane, że Kórnicka Orkiestra Dęta odsłoni swoje „nowe oblicze”. ZPiTZK Władysie przedstawi poznański folklor miejski. Chór Żeński KOK zaskoczy repertuarem. Skarbnica talentów zauroczy wdziękiem i gracją najmłodszych adeptów baletu.

Źródło: Gmina Kórnik

Mało? Jak co roku, nie zabraknie licznych pokazów i warsztatów rzemiosła artystycznego.   Swoim talentem podzielą się zespoły i grupy szkół gminy Kórnik oraz stowarzyszenia kulturalne.

Już chyba tradycyjnie poznamy Kórnicką Białą Damę 2022, która przez najbliższy rok będzie nam godnie panować.

Jak w jednej ze swoich wypowiedzi powiedział Burmistrz Pacholski: „Nie będziemy uciekać od trudnej rzeczywistości. Zamanifestujemy naszą solidarność z Ukrainą nie tylko poprzez akcję zbiórki pieniędzy, ale też poprzez sztukę”. Stąd pomysł na  happening malarski Tomka Akusza i mieszkańców gminy. Powstanie obraz, który zostanie zlicytowany na zakończenie święta miasta i gminy Kórnik.

Czy na scenie pojawią się gwiazdy muzyki? Tak! W sobotę 11 czerwca wystąpią Budka Suflera oraz Formacja Komodo, a w niedzielę 12 czerwca Viki Gabor. Wydaje się, że każdy mieszkaniec gminy znajdzie coś dla siebie. Przekrój repertuaru został dobrany z myślą o różnych gustach muzycznych.

Dla spragnionych i głodnych powstaną stoiska gastronomiczne. Nie zabraknie też handlujących pamiątkami i wyrobami artystycznymi.

 

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...