18.1 C
Śrem
niedziela, 25 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościXXVII Kórnickie Spotkania z Białą Damą odbędą się w czerwcu!

XXVII Kórnickie Spotkania z Białą Damą odbędą się w czerwcu!

Po zluzowaniu obostrzeń związanych z pandemią COVID 19, nareszcie Urząd Miejski ogłosił, że w tym roku Kórnickie Spotkania z Białą Damą wracają do kalendarza imprez gminy Kórnik. „Odnajdźmy się w dźwiękach, kolorach, rytmach i twórzmy wspólnie piękny świat” – tymi pięknymi słowami zachęca nas do przyjścia na imprezę magistrat.

Kiedy odbędzie się całe wydarzenie? Gdzie? Jakie atrakcje nasz czekają podczas niego? Spotkania z Białą Damą 2022 zaplanowane zostały na weekend 11 i 12 czerwca. Podczas imprezy nie zabraknie oczywiście rodzimych artystów. Mamy zapowiedziane, że Kórnicka Orkiestra Dęta odsłoni swoje „nowe oblicze”. ZPiTZK Władysie przedstawi poznański folklor miejski. Chór Żeński KOK zaskoczy repertuarem. Skarbnica talentów zauroczy wdziękiem i gracją najmłodszych adeptów baletu.

Źródło: Gmina Kórnik

Mało? Jak co roku, nie zabraknie licznych pokazów i warsztatów rzemiosła artystycznego.   Swoim talentem podzielą się zespoły i grupy szkół gminy Kórnik oraz stowarzyszenia kulturalne.

Już chyba tradycyjnie poznamy Kórnicką Białą Damę 2022, która przez najbliższy rok będzie nam godnie panować.

Jak w jednej ze swoich wypowiedzi powiedział Burmistrz Pacholski: „Nie będziemy uciekać od trudnej rzeczywistości. Zamanifestujemy naszą solidarność z Ukrainą nie tylko poprzez akcję zbiórki pieniędzy, ale też poprzez sztukę”. Stąd pomysł na  happening malarski Tomka Akusza i mieszkańców gminy. Powstanie obraz, który zostanie zlicytowany na zakończenie święta miasta i gminy Kórnik.

Czy na scenie pojawią się gwiazdy muzyki? Tak! W sobotę 11 czerwca wystąpią Budka Suflera oraz Formacja Komodo, a w niedzielę 12 czerwca Viki Gabor. Wydaje się, że każdy mieszkaniec gminy znajdzie coś dla siebie. Przekrój repertuaru został dobrany z myślą o różnych gustach muzycznych.

Dla spragnionych i głodnych powstaną stoiska gastronomiczne. Nie zabraknie też handlujących pamiątkami i wyrobami artystycznymi.

 

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...