4.9 C
Śrem
poniedziałek, 28 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnaleZabija nas prędkość – policja ostrzega

Zabija nas prędkość – policja ostrzega

Kwiecień na drogach powiatu śremskiego to miejsce 26 zdarzeń drogowych. W tym miesiącu nie odnotowano żadnego wypadku. Jedną z głównych przyczyn jest nadmierna prędkość kierowców.

W minionym miesiącu policjanci obsługiwali 26 zdarzeń drogowych – wszystkie te były kolizją bez osób poważnie rannych i zabitych. – Z analizy przygotowanej przez Kierownika drogówki wynika, że główną przyczyną zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu śremskiego w kwietniu 2022 roku było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków ruchu – dane przedstawia podinsp. Ewa Kasińska, z KPP Śrem.

W związku z tym policjanci apelują do kierujących o zachowanie rozwagi za kierownicą i zdjęcie nogi z gazu. – Przypominamy też o tym, że niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym, do których dochodzi z winy kierujących – dodaje policjantka.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...