17.7 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Kibicował mu cały powiat. Mały Oskarek jest już w Polsce
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Kibicował mu cały powiat. Mały Oskarek jest już w Polsce

Mały Oskarek, którego mama pochodzi z Chaław, ku zaskoczeniu wszystkich, w tym samych lekarzy ze Stanów Zjednoczonych w błyskawicznym tempie dochodzi do siebie. Progres zdrowotny, jaki wykonało dziecko jest taki wielki, że chłopczyk już wrócił do Polski i spędza czas z najbliższymi.

Historię Oskara zna każdy czytelnik naszego Tygodnika. Szeroko na łamach TZŚ rozpisywaliśmy się o chłopcu i akcjach pomocowych, jakie na terenie powiatu, ale głównie w gminie Brodnica, są organizowane. Teraz niezmiernie miło jest nam poinformować naszych Czytelników, że opowieść ta ma pozytywny finał. Dziecko już jest w domu, gdzie czuje się najlepiej.

21 kwietnia Oskar przeszedł operację metodą stożka przez profesora Da Silva oraz jego żonę Luicianę. – mówi nam pani Estera, mama chłopca. – Operacja była trudna ze względu na skrajną postać Anomalii Ebsteina, jednak operacja przebiegła pomyślnie – dodaje. – Oskar bardzo szybko doszedł do siebie. W trzeciej dobie po operacji chodził po oddziale, a w czwartej dobie wyszliśmy już do mieszkania – opowiada z zadowoleniem o postępach w rekonwalescencji synka po bardzo ciężkiej operacji na małym serduszku.

W połowie maja miała się odbyć kontrola stanu zdrowia chłopczyka. Jednak lekarze, którzy na co dzień obserwowali, jak Oskarek wraca do siebie, zdecydowali się przyspieszyć tę procedurę. – Kontrola miała się odbyć 11 maja lecz nam ją przenieśli. 4 maja odbyła kontrola, która pokazała że wszystko przebiega pomyślnie i możemy wracać do Polski – wyjaśnia pani Estera.

oskarek
fot. arch. prywatne

Wiadomość ta dla pochodzącej z Chaław mamy Oskarka oraz jej męża, który razem z nią i Oskarem poleciał do USA była, jak kamień z serca. Ich radości nie było końca. I trudno się temu dziwić, w końcu na takie wiadomości czekali od momentu, jak u ich małego synka wykryto tę niebezpieczną i zagrażającą życiu chorobę.

Rodzica cała i zdrowa powróciła do Polski, gdzie Oskarek w końcu  mógł spotkać się ze swoim starszym baratem i pozostałą rodziną, która jak cały powiat śremski, kibicowała mu i trzymała za niego kciuki.

Więcej znajdziesz w czwartkowym e-wydaniu!

Zamów dostęp do cyfrowego wydania już teraz!

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...