14.8 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Piknik charytatywny dla Zuzi zakończony sukcesem!
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Piknik charytatywny dla Zuzi zakończony sukcesem!

18 518,65 zł to kwota, jaką udało zebrać się podczas niedzielnego pikniku przy kościele pw. św. Rocha w Wieszczyczynie. Organizatorem akcji było KGW Wieszczyczyn oraz KGW Masłowianki. Wydarzenie miało miejsce w niedzielę, 8 maja na placu przed kościołem oraz w Ogrodach Proboszczowskich.

Pomysł zrodził się spontanicznie. Organizatorki przedsięwzięcia, czyli KGW Wieszczyczyn oraz KGW „Masłowianki”, przygotowując program wydarzenia, nie spodziewały się tak dużego zainteresowania akcją pomocową dla Zuzi Suleckiej ze Smogorzewa, która zmaga się z chorobą genetyczną, jaką jest SMA (rdzeniowy zanik mięśni).

Przeznaczone na sprzedaż domowe wypieki rozeszły się niczym ciepłe bułeczki. Osoby, które pojawiły się na pikniku po południowej mszy świętej, musiały obejść się smakiem. Podobnie było z loterią fantową. Cena jednego losu to 20 zł, jednakże każdy, kto zdecydował się na zakup losów miał pewność, że otrzyma upominek. W tej loterii wygrywali wszyscy. Prowadzona była również zbiórka plastikowych nakrętek i makulatury.

Rozpoczęcie pikniku charytatywnego zaplanowano na godz. 9.00 rano, jednak panie z KGW Wieszczyczyn i KGW „Masłowianki” pojawiły się dużo wcześniej. Starannie przygotowywały stoiska – z domowymi wypiekami, loterią, a także kiermasz książek. Pomocy nie odmówili także strażacy z OSP Masłowo, którzy zapewnili bezpieczeństwo uczestnikom imprezy. Druhowie przygotowali również pokaz sprzętu i wozu strażackiego. W rolę konferansjerki wcieliła się Dorota Drąg, zachęcając do aktywnego udziału w pikniku.

Fot. M. Przybyła

Chętni mogli również skorzystać z przejażdżki traktorkiem lub wybrać się na spacer z kijkami nordic walking, koordynowany przez członków grupy „Śremchodzi”. Dla dzieci nie lada atrakcją okazały się dmuchańce.

Nie zabrakło również występów artystycznych. Uczestnicy pikniku mogli podziwiać zespołowe i indywidualne pokazy mażoretek LKS Zawisza Dolsk, jak również układy taneczne w wykonaniu dwóch grup Dance UKS Śrem. Na pikniku pojawili się także motocykliści.

Fot. M. Przybyła

Dochód z pikniku charytatywnego dla Zuzi Suleckiej przeznaczony zostanie na terapię genową, dzięki której istnieje szansa na powstrzymanie choroby. Dla małej Zuzi jest nie tylko szansa na szczęśliwe dzieciństwo i życie. Koszt najdroższego leku świata to prawie 9,5 miliona złotych. Na koncie dziewczynki, prowadzonym przez Fundację Siepomaga, widnieje kwota ponad 5 milionów złotych (dane z dnia 10. 05.), to więcej niż połowa potrzebnej kwoty. Z każdym dniem Zuzia ma jednak coraz mniej czasu – terapię genową można zastosować wyłącznie dzieciom, których masa ciała nie przekroczyła 13,5 kg. Im później, tym mniejsze szanse na wyleczenie. Zuzia aktualnie waży 8,5 kg. O jej zdrowiu i życiu w dużej mierze decydują kilogramy oraz ludzie, którym nie jest obojętny los dziewczynki.

KGW Wieszczyczyn nadal prowadzi akcję „Szafowanie dla Zuzi”. W maju dyżury pełnione są w każdą środę w godzinach 18.00-19.00 w świetlicy wiejskiej w Wieszczyczynie.

Każdy, kto chciałby pomóc Zuzi Suleckiej w walce z chorobą, może to zrobić za pośrednictwem Fundacji Siepomaga – www.siepomaga.pl/zuzia.

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...