4.9 C
Śrem
poniedziałek, 28 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościKsiąż Wlkp.Zapraszają na randkę z dudami

Zapraszają na randkę z dudami

Stowarzyszenie Zaborowo Nasza Wieś Dawniej i Dziś w ramach projektu „Ożywić korzenie Zaborowa” zaprasza na wyjątkową podróż do czasów młodości pradziadków i prababć. Pierwsze spotkanie, z cyklu wydarzeń kulturalnych, zaplanowano na sobotę, 21 maja.

Stowarzyszenie Zaborowo Nasza Wieś Dawniej i Dziś zaprasza na randkę z dudami. Niezwykłe spotkanie zaplanowano na sobotę, 21 maja o godzinie 16.00. Tego dnia o muzyce, instrumentach wielkopolskich, a także o tradycji muzykowania opowie wspaniały dudziarz Romuald Jędraszak, szef najstarszej kapeli dudziarskiej w Polsce działającej przy Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Romuald Jędraszak to nauczyciel wielu pokoleń młodych muzyków ludowych, ale przede wszystkim uczeń legendarnego Stanisława Grocholskiego – muzyka i budowniczego instrumentów, który pochodził z naszego Kołacina. Ten z kolei uczył się gry od swojego dziadka – wspomina Tomasz Szymański

W cyklu „Ożywić korzenie Zaborowa” odbędą się jeszcze dwa spotkania. 4 czerwca zaplanowany jest spektakl o zabawkach z czasów naszych dziadków przeplatany muzyką na żywo. – Impreza doskonale nadaje się do tego, aby wspólnie z najmłodszymi poświętować Dzień Dziecka – podkreślają organizatorzy tego wydarzenia.

Z kolei 13 sierpnia odbędzie się spotkanie z niezwykle barwnymi członkami stowarzyszenia z Biskupizny, podczas którego można będzie posłuchać ciekawych opowieści o tym, jak przetrwała kultura biskupiańska oraz w jaki sposób tradycje pielęgnują członkowie stowarzyszenia. – Będzie to świetna okazja, aby potańczyć, pośpiewać oraz posłuchać mistrzów śpiewu i gry ludowej – zapewnia T. Szymański.

Projekt współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a partnerami wspomnianych wydarzeń są: KGW Zaborowo oraz Centrum Kultury Książ Wlkp.

Zapraszają na randkę z dudami
fot. materiał organizatora
Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...